Hars ve Turizm Vekil Yardımcısı Alpaslan, Boyabat’ta yenileme çalışmalarını inceledi

Ekin ve Turizm Nazır Yardımcısı Bulunmaz Alpaslan, Sinop’un Boyabat ilçesinde yürütülen restorasyon çalışmalarını inceledi.

Alpaslan, Sinop Tarihi Mapushane ve Müzesi, Site Meydanı Millet Bahçesi Projesi ve Balatlar Yapı Topluluğu hafriyat sahasında incelemelerde bulunduktan sonraları Boyabat ilçesine geldi.???????

Boyabat Belediye Başkanı Hüseyin Coşar’ı makamında müzakere edip anlı şanlı olsun dileğinde bulunan Alpaslan, ardından Tarihi Itidalli Çarşı’daki yenileme çalışmalarını inceledi, ayrımsız öz ocağında vatandaşlarla kardeş kardeş etti.

Tarihi Kemaldede Camisi ve yenileme çalışması devam eden tarihi İnönü İlkokulu’nda de incelemelerde mevcut Alpaslan, gazetecilere,

Sinop’un hem kültürel ve devir hem da doğal gösteriş açısından yabansı düzeyde tıpkı memleket olduğunu söyledi.

Firez turizmi bakımından çokça önem verdikleri Sinop’ta incelemelerde bulunduklarını tamlayan Alpaslan, “Boyabat Mutedil Çarşı’da etaplar halinde yürüttüğümüz restorasyon çalışmalarımız var. Hem bunların değerlendirmesini hem de inceleyerek hangi durumda olduklarını gördük. İkinci adım çalışmalarına benzeri zaman önce sarmak için değerlendirmelerde bulunduk. İnşallah hızlı şekilde ikinci etaba da başlayacağız. Boyabat’ın tarihi varlığını canlandırma ederek vatandaşlarımıza ve ülkemize sunmuş olacağız.” dedi.

Projeler bittiğinde Boyabat’ın Türkiye ve dünyanın değme yerinden ziyaretçi alacağını dile getiren Alpaslan, “Bu tarihi yerlere olan sorumluluğumuzu adına getirerek gelecek nesillere aktarmayı planlıyoruz. İnşallah bunları daha hızlı ve elan eli nimetli şekilde bitmeme ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

İncelemelere YANLIŞSIZ Parti Sinop Mebus Nazım Maviş, Boyabat Kaymakamı Enver Yılmayan, Belediye Reisi Hüseyin Coşar üstelik katıldı.Share: