Hem çobanlık yapıyor hem bile hayali için öğüt çalışıyor

– Hem çobanlık yapıyor hem üstelik hayali için ibret çalışıyor

YOZGAT – Yozgat’ta geçimini hayvancılıkla sağlayan ve ailesine yardımcı olmak için okul çıkışı ile hafta sonları çobanlık işleyen 14 yaşındaki Mustafa Küçükerdoğan, hayalindeki öğretmenlik mesleğine yayılmak üzere hayvan otlatırken öğüt çalışıyor.

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Araplı kasabasında etkili lise nitelikli öğrencisi Mustafa Küçükerdoğan, okul çıkışı ve hafta sonları zamanının şişman ayrımsız bölümünü efsanevi otlatarak, geçimlerini hayvancılıkla sağlayan ailesine koruyucu oluyor. Haddinden Fazla sevdiği öğretmenlik mesleğine duyulmak üzere efsanevi otlatırken ibret kitaplarını birlikte yanından ayırmayan Küçükerdoğan, hayvanları güttüğü tepelerde punt buldukça ders çalışarak zamanını geçiriyor.

“Bir Tane hayalim hoca kalkmak”

Yaşıtları gibi ibret dışı vaktiyle oyun uyutmak yerine hayvancılıkla uğraşarak ailesine havari olmayı yeğleme ettiğini belirten Küçükerdoğan, “Lise nitelikli öğrencisiyim. Hafta sonu ve yaz tatilimi çobanlık yaparak geçiriyorum, bu zamanlarda okazyon buldukça ibret fiilen değerlendiriyorum. Sabahleyin 08.00’birlikte yola çıkıyorum ve 10 kilometre kez yürüyorum. Ailemle birlikte ekincilik ve hayvancılıkla uğraşıyorum. Hayvancılık pres benzeri patika ayrımsız o kadar bile istekle yapıyorum. Eğitim Bilimi üstüne hayallerim var, bir tane hayalim sarıklı tutmak ve ailemi gururlandırmak istiyorum. Bu yolda kendimi geliştirip bildirme yüksek yerlere fazlalaşmak istiyorum.” dedi.

Share: