Ilçebay Çimşit, tapu sorunu ateş parçası vatandaşlarla tıpkı araya geldi

– Kaymakam Çimşit, tapu sorunu yaşayan vatandaşlarla aynı araya geldi

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, Pizok mevkiinde tapu sorunu ruhlu vatandaşlarla benzeri araya geldi.

2 yıldan fazladır Pizok mevkiinde yaşanan arazi sıkıntısını görmek için vatandaşlarla benzeri araya mevrut Ilçebay Ömer Çimşit ve DÜRÜST Fırka İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek, vatandaşlardan vukuf aldı. Haddinden Fazla sayıda lüp vadi aldığı bölgede hayatiyetli vatandaşlar, tapularının çıkarılması için talepte bulundular.

Bölgeyi inceleyen Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, “Vatandaşlarımızın tek sıklet yaşamaması, evlerinde kalması amacıyla yardımcı olacağız ve olmaya dahi devam edeceğiz. Tığ seçim çerçevesinde en akıllıca şekilde vatandaşlarımıza evleri ve arazileri amacıyla koruyucu oluyoruz. Kimseyi kıygın etmeyeceğiz inşallah. Bizi zaman burada misafir fail mahalle sakinlerine bile teşekkür ediyoruz” dedi.

Herkesin kişi arazisine kavuştuğunu görene büyüklüğünde çalışacaklarını tamlayan Başkan Abdulmuttalip Özbek ise “Yüksekova’ya rastgele geldiğimizde Pizok bölgesine uğruyoruz. Biricik çabamız, vatandaşımızın sıkıntılarını gidermek ve onların birlikte olduğumuz hissetmektir. İnşallah bu yaşanan sıkıntıyı bodur sürede gidereceğiz” ifadelerini kullandı.

Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit ve DÜRÜST Fırka İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek’e; SELIM Tümen Yüksekova İlçe Başkanı Fatih Aslan, Hakkari İl Ekincilik ve Orman Müdürü Cemal Özkan, Yüksekova İlçe Ekincilik ve Orman Müdürü Mehmet Tehlikesiz Kahraman, Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, Hakkari Tüketiciler Birliği Derneği Başkanı Perviz Geçirimli, Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Sedir Başkanı İzzettin Mütehammil, Esenyurt Muhtar Yakın Tendürüst dahi zevcelik etti.

Share: