Işık sanatçıları ve gazeteciler Diyarbakır’ı objektiflerine yansıtacak

Diyarbakır’ın Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi yoluyla düzenlenen “Arsıulusal Davetli Fotoğraf Günleri” kapsamında işık sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve tabii güzelliklerini çekecek.

Merkez Kayapınar ilçesinde bir restoranda gerçekleştirilen programda, Kayapınar Kaymakamı ve Uray Başkan Vekili Arif Karaman, kentte mevrut işık sanatçısı ve gazeteci Muhammed Muheısen, Mehmet Arslan, Erek Bakmaz, Hüseyin Remzi Han, İskan Değerli, İlker Karaman, Ali İhsan Öztürk, Mehmet Sümer, Mehran Chegraghci Bazar, Osman Maaşoğlu, Hasan Açan, Hedef İbranoğlu, Ayşe Hareketli, Sema Mermertaş, Serpil Eroğlu, Seyit Konyalı, Izzetinefis Akçay, Dilan Bozyel, Mehmet Özcan, Amaç Meral, Fıkdan Meleke ve Yiğit Alper ile benzeri araya geldi.

Karaman, programda, ilçenin ve ilin tanıtılmasına ulama sunmak üzere etkinliği organize ettiklerini söyledi.

Bugünden itibaren 4 ahit süresince “Arsıulusal Davetli Fotoğraf Günleri” düzenlediklerini kaydeden Karaman, “Gerek mevki içinden gerekse mevki dışından misafirlerimiz var. Kayapınar’ımız sanatkâr gözüyle öne çıkma. Burayı ayraç site haline tahvil hedefiyle insanlara yansıtacak yeryüzü gür pozları, bildirme ferah anları onların gözüyle sezmek istiyoruz.” dedi.

İlçenin 20 yıl zarfında haddinden fazla geliştiğini ve modernleştiğini belirten Karaman, şöyle konuştu:

“Bu vesileyle bu hafta tarihe aynı derece atmak istiyoruz. Kayapınar’ın güzelliklerini, muhteşem yerlerini dolay plana ihata etmek, çağcıl görüntüsünü, şehir yaşamını ülkemize ve dünyaya öncelemek istiyoruz. Majör tıpkısı kadem olacağını düşünüyoruz. Uluslararası bildik matbuat ajanslarına, dergilere çalışan eke misafirlerimiz var. Evcil ve ecnebi fotoğraf sanatçılarımız, basın mensuplarımız var.”

“Arsıulusal Davetli Fotoğraf Günleri” kapsamında 18 Eylül’e büyüklüğünde foto sanatçıları ve gazeteciler kentin tarihi, kültürel ve katıksız güzelliklerini çekecek, düzenlenecek söyleşilerde fotoğrafın inceliklerini paylaşacak.

Share: