İSTANBUL-İSTANBUL MERKEZLİ 5 İLDE SUÇ ÖRGÜTÜNE CERRAHI MÜDAHALE

FATİH’te sahipleri az dışında olan kişilerin aile ve arsalarını gayrikanuni yollarla ele nâkil cürüm örgütüne işler düzenlendi. İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonda 39 kaba gözaltına makbuz.

İstanbul Itimat Müdürlüğü Kombinasyon Suçlarla Uğraş Şube Müdürlüğü’ne ilişkin ekipler, tıpkı süredir Fatih Balat’ta sahipleri sıkı dışında olan kişilerin eş ve arsalarını gayrikanuni yollarla ele nâkil suç örgütü üyelerine operasyon düzenledi. Teşkilat lideri Mesut B. ile birlikte 30 şüphelinin Balat’ta hele gayrimüslimleri erek alarak, ev ve arsalarına el almak üzere bile bile kanlı ve cerh dahil bir nice suça karıştığı tayin edildi

Şüphelilerin sahipleri ensiz dışında olan vatandaşların mülklerini genel ağ siteleri üzerinden kiraladığı ve çıplak alanları ruhsatsız otoparka çevirdiği tespit edildi. Yapılan icraat sonucunda, İstanbul merkezli Adana, Muğla, Diyarbakır, ve Düzce’de planlı adam zamanları operasyonlarda, liderdiğini Ongun B.’nin yaptığı yanlışlık örgütü ile İstanbul Beşiktaş’ta çatışmaya girdiği belirleme edilen 18 dalavereli ile alay malay hep 48 şüpheliye müteveccih yapılan ameliyat düzenlendi. Operasyonlarda 39 berbat yakalandı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 ruhsatsız tabanca, 4 ruhsatsız av tüfeği, 6 ruhsatsız tuhaf av tüfeği, 2 blöf tabanca ve bin 21 fişek, 1 adreste limon bahçesi adına rapor edilen uyuşturucu konu imalathanesi, 2 kilogram 10 gram kokain ve yaklaşık bin 730 gram kötü ile muhtelif banknotlardan oluşan cali olduğu değerlendirilen 9 bin 580 euro ve 551 dolar ele geçirildi.

Share: