Karaca yollarında durum

Esmer yollarının imal, hizmet ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde okkalı gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün posta durumu bültenine göre, İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerindeki (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü yapım çalışmaları nedeniyle İzmir istikametinde iyi şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde muvasala farklı şeritlerden sağlanıyor.

Ankara Kasaba Otoyolu’ndaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametinde planlı genleşme derzi tamir çalışması cihetiyle kavşağın toplama, alt bölüm ve ortaklık kolları trafiğe kapatıldı. Bu bölgede sürücüler alternatif gaga kollarına yönlendiriliyor.

Bekirpaşa Otoban Kavşağı-D-100 bağlantı uğrunda, mukassem yolun 129-130. ve 145-146. kilometrelerinde zaman 22.00 ile yarın 06.00 saatleri ortada sıhhatli transfer (Ankara-İstanbul istikameti), ferda 22.00 ile 25 Ağustos Perşembe 06.00 saatleri ortada sol transfer (İstanbul-Ankara istikameti) şeritleri trafiğe kapatılacak. bahis konusu mevkide muvasala D-100 kara yolundan gerçekleştirilecek.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 0-17. kilometreleri, köprü hizmet ve tamir çalışmaları nedeniyle korkulu tonajlı araçlar amacıyla trafiğe kapatıldı. Bu araçlar amacıyla muvasala Yaylacık, Dörtyol, Çamavşar, Gökçeler istikametinden devam ediyor.

Söğüt-Seydikemer yolunun 0-59. kilometrelerindeki sathi kaplama çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Kuzey-Pozantı Cenup kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde yürütülen genleşme derzi hizmet ve onarım çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Kesim tünelleri mevkisi) göçü düzelti çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik bel ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Eleşkirt- Dert yolunun 62-66. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla ulaşım mukassem yolun tıpkı bölümünden iki yönlü bitmeme ediyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması cihetiyle ulaşım mukassem yolun ayrımsız bölümünden iki yönlü sürdürülüyor.

Akşehir-Hamam yolunun 62-67. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

Share: