Kastamonu haberleri | EHF Şampiyonlar Ligi’nde evvel galibiyetini düzlük Kastamonu Belediyediyespor, Esbjerg maçı hazırlıklarını sürdürüyor

– EHF Şampiyonlar Ligi’nde önce galibiyetini düzlük Kastamonu Belediyediyespor, Esbjerg maçı hazırlıklarını sürdürüyor

KASTAMONU – EHF Şampiyonlar Ligi’ndeki önceki galibiyetini alarak maneviyat bulan Kastamonu Belediyespor Karı Hentbol Takımı, Esbjerg ile karşılaşacağı maç amacıyla hazırlıklarını cevvaliyet kesmeden sürdürüyor.

EHF Şampiyonlar Ligi’ndeki önce galibiyetini Lokomotif Zagreb karşısında kayran Kastamonu Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, 23 Teşrinievvel Alışveriş haset Esbjerg ile karşılaşacak. İki yıldır Türkiye’yi Avrupa’birlikte oyun fail Kastamonu Belediyespor, Lokomotif Zagreb galibiyeti ile moral buldu. Kastamonu Belediyespor, Kastamonu Tarz Kapalı Spor Salonu’nda 23 Ekim Muamele haset, Esbjerg ile karşılaşacağı maça bile galibiyet parolasıyla hazırlanıyor.

Claus Mogensen: “Bunu başaracağımıza inanıyorum”

Alıştırma sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Kastamonu Belediyesi Antrenörü Claus Mogensen, ligde Rum Üniversitesi deplasmanında sunturlu benzeri galibiyet aldıklarını rapor ederek, “Lig maçı bire bir anlamda Esbjerg maçı öncesinde bizim üzere bire bir hazırlık maçı gibiydi. Esbjerg bu sene şampiyonlar liginin oylumlu takımlarından tıpkı tanesi. Bu anlamda ağırlık bire bir müsabaka olacağını biliyoruz. Esbjerg fiziki yerine birlikte bol tıpkı mızıka. Tığ da onları hızlı tıpkı oyunla yenmeye çalışacağız. Hedefimiz guruplardan geçmek. Bundan eski iki karşılaşmada de galibiyete haddinden fazla yaklaşmıştık. artık üstelik önümüzde 9 müsabaka var. 9 yarışma içerisinde esasen aynı şekilde kıl payı kaybettiğimiz maçları yenebileceğimizi düşünüyorum. Bunun amacıyla üstelik gür aynı tedarik gerekiyor. Bunu başaracağımıza inanıyorum” dedi.

Mouna Chebbah: “Bu fırsatı kaçırdığımız için haddinden fazla üzgünüz”

Norveç deplasmanında evvel puanı ahiz fırsatı kaçırdıklarını tabir fail takım oyuncularından Mouna Chebbah ise, “Bu fırsatı kaçırdığımız üzere çok üzgünüz. Ama mebzul bire bir hafta geçirdik. Domuzuna benzeri egzersiz süresinden sonra arkadaşlarımızla birlikte 2 puanı kazandık. Taraftarlarımız bile yengi almamızda bize pir bindi oldular. Bu anlamda arkadaşlarıma minnettarım. Bu galibiyetin dahi bire bir parçası olduğum amacıyla büyük bahtiyarlık duyuyorum” diye niteleyerek konuştu.

“İyi aynı takım karşısında galibiyet kabul etmek hepimizi bahtiyar edecek”

Esbjerg maçına galibiyet parolası ile çıkacaklarını rapor eden Chebbah, “Hentbolda aksata günü dünyanın arz ferah takımlarından ayrımsız tanesi ile oynayacağız. Esbjerg aktif tıpkısı topluluk görülebilir bizim da bereketli ayrımsız mızıka birlikteliğimiz var. İyi bire bir oyunla, gani aynı savunma ile galip geleceğiz. İyi bire bir topluluk karşısında ferah tıpkısı yengi almak hepimizi mutlu edecektir” şeklinde konuştu.

Share: