Kastamonu ruzname haberi… KASTAMONU – “İlk Evim, İlk İş Yerim” ile “İlk Evim Yer” projelerinin lansman tırı Kastamonu’ya geldi

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” kampanyasına ilişik merak edilen soruların cevaplanması üzere hazırlanan lansman tırı, Kastamonu’dahi vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlanan lansman tırını konuşma edenlerden bazen vatandaşlar, sanal soy gözlükleri sebebiyle, bazıları de tabletler üzerinden elan önceki yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri seyran imkanı buldu.

Kastamonu Valisi Avni Şarap, gazetecilere yaptığı açıklamada Cumhuriyet Altını tarihinin bildirme balaban içtimai bölük ve yer projesinin tanıtımının yapıldığını söyledi.

Kastamonu’bile 1118 basamak, 1750 basamak arsası ve 100 iş yeri arsasının önce etapta vatandaşlara sunulacağını rapor fail Ilbay Çakırdoğan, “Kastamonu ilimiz ve ilçemizde vatandaşlarımıza sunulacak arsa ve bölük sayısının arttırılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu projeye çok yüksek katılımın olduğu kamuoyuyla paylaşıldı. Bu konuda projeyle ilişkin hala vatandaşlarımızın kafalarında tıpkısı mızıka soru işaretlerinin olduğu benzeri kaynak. Bakanlığımızın hazırlamış olduğu cümbüşlü tır ilimizi ziyarete geldi. Vatandaşlarımız kafalarında ki sorulara cevaplarını bulacaklar. Akıllıcasına aşina yanlışları, yanlış bilinen doğruları burada kaynağından öğrenecekler.” dedi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ise geliri mukannen seviyede olan vatandaşların karı, hisse senedi yeri ve arsa sahibi olacağını belirterek, “Tırımız vatandaşlarımızı haberdar etmek için geldi. Elan öncede bilgelik kirliliği oluşturan konular oldu. Bu konularda dahi lüzumlu meşruhat yazmak için tırımız buraya geldi.” diye niteleyerek konuştu.

Share: