Kastamonu yerel: Kastamonu’da 3 bin metrekarelik yaşam alanının temeli atıldı

Kastamonu’de 3 bin metrekarelik yaşam alanının temeli atıldı

KASTAMONU – Kastamonu’dahi içerisinde oyun alanları, kamelyalar, yürüyüş alanlarını barındıracak 3 bin metrekarelik dirim alanının temeli atıldı.

Kastamonu Belediyesi eliyle 3 bin metrekare düzlük üzerine dirim alanı mensur ediliyor. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yapılacak ve içerisinde oyun alanları, gidişat setleri, kamelyalar ve yürüyüş alanlarını barındıracak hayat alanın temeli planlı törenle atıldı. Yapımı tamamlanan taraf sahasının üstelik düz aldığı parkın toplanmış alanı ise 5 bin 250 metrekare olacak. Tamamlanacak proje ile bölgede faal vatandaşların çağcıl bire bir dirim alanına kavuşması hedefleniyor.

“Temelini attığımız bu projelerin inşallah devamı birlikte gelecek”

Esas atma töreninde konuşan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, projeleri atiklik kesmeden sürdürdüklerini belirterek, “Bura âdeta aynı kayran değil. Tahminî 5,5 dönümlük aynı düzlük. Kamelyaları olacak, reviş yolu olacak, oyun alanları olacak. Her kesimin bayındır edebileceği tıpkı hayat alanı olacak. Bura herkesin içki alabileceği ve dirlik duyacağı bire bir hayat alanı olacak. Özellikle Mehmet Akif Ersoy Mahallemize meze vermiş olduğumuz ahzüita yeri alanı içinde gelişmemiş teessürat yaşasakta sorunları hal noktasında mücahede gösteriyoruz. Aslında orasının temeli de 2-3 kamer öncesinden atılacaktı fakat tıpkısı faziletli gerginlik hattından yağlık işler biraz uzadı. Bu sorunu çözdüğüm an inşallah temelini hızlı hızlı atacağız. İnşallah genişlik bodur sürede dahi pazaryerini güllabi olacağız. Bizler başladığımız ve küçümseme verdiğimiz işleri birer birer hayata geçirmeye devam ediyoruz, devam dahi edeceğiz. Bu işlerde çok bati emekleri geçen uray çalışanlarımız var, başbuğ yardımcılarımız var, şehremaneti sedir üyelerimiz var, hepsine ayrı ayrı teşekkürname ediyorum. İnşallah bu temellerini attığımız projelerin devamı bile bundan sonra ati” dedi.

Konuşmanın hayat alanının temeli dualarla atıldı.

Share: