Küçük Asya Üniversitesi LÖSEV üzere koştu

Bu sene üçüncüsü planlı “Eskişehir Nısıf Maratonu” ve “Spor Festivali” etkinliğinde kanserle savaşan minikler üzere Rum Üniversitesi Cahillik ve Spor Kulübü ile “Canım Kardeşim Öğüt Evi” projesine yüklenmek talip Lösemili Kollar Afiyet ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) gönüllü sporcuları koştu.

LÖSEV yekpare Türkiye’bile, mıhlı yaşamın gerekliliği olan spor faaliyetlerini ilkin Ankara olmak için İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Kayseri, Adana ve Samsun’da düzenleyerek tedavisini tamamlamış çocuk ve gençlerini hayata esenlikle kazandırmaya devam ediyor. Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına özel adına planlı “3. Eskişehir Halas Yarı Maratonu ve Spor Festivali” 26 – 27 Ağustos’ta tamam Türkiye’den spora ve insanlığa yarar sağlamaya gönül vermiş katılımcılarını ağırladı. Koşarcasına LÖSEV sloganıyla, LÖSEV ‘in gönüllü koşucuları ve kanserle mücadelesini yenen gençler üstelik maratonda yerini aldı. LÖSEV Gönüllüleri, kanserle mücadelesinden zaferle sâdır minik kahramanların yetişek burslarını karşılamak üzere oluşturdukları armağan kampanyaları ile onlara bindi oldu.

“Koşar Adım Lösev” sloganıyla LÖSEV’in gönüllü koşucuları, kanserle mücadelesini yenen çoluk çocuk ve farkındalığa bindi vermek isteyen Anadolu Üniversitesi Cahillik ve Spor Kulübü sporcuları, kanserle mücadelesini kazanan çocukların eğitim burslarını durdurmak üzere oluşturdukları ödül kampanyasında Küçük Asya Üniversitesi ile LÖSEV beraberinde arak akıttı. – ESKİŞEHİR

Share: