Malazgirt Zaferi’nin 951. sene dönümü

Beyoğlu Şehremini ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Mürtefi Nasip, “Bu topraklarda bin yıldır, Şehriyâr Alparslan’ın ordusuyla, tıpkı fetihle kutlu bire bir yürüyüşe başladığı yerde, bu toprağın çocukları kendisine Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i, Laz’ı Roman’ı, Boşnak’ı, Alevi’si, Sünni’si ile biriz, beraberiz.” dedi.

Muş’un Malazgirt ilçesinde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Malazgirt Zaferi’nin 951. yıl dönümü kutlama programında konuşan Talih, nazik bir zaferin yıl dönümünde kentte olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Malazgirt Zaferi’nin 951’inci yıl dönümünü kutlayan Nasip, “Bu topraklarda bin yıldır, Odalık Alparslan’ın ordusuyla, benzeri fetihle mutlu benzeri yürüyüşe başladığı yerde bu toprağın çocukları yerine Türk’ü, Kürt’ü, Çerkez’i, Laz’ı Roman’ı, Boşnak’ı, Alevi’si, Sünni’si ile biriz, beraberiz. Bin yıl ilk Şehriyâr Alparslan ‘Size tıpkısı yurt bırakıyorum, ezel ebet sizin olacaktır.’ demişti. Yıllar sonraları vatanımız işgal edildiğinde Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ayrımsız şekilde dirilik edilen vatanı bire bir kavim kendisine kurtarmak için Milli Mücadele’yi başlattı.” diye niteleyerek konuştu.

15 Temmuz’da vatanı uğraştırmak isteyenlerin esasen hüsrana uğradığını vurgulayan Kader sözlerini şöyle tamamladı:

“Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, milletiyle bu arada ‘ölümüne, ölümüne’ söylemek vasıtasıyla Malazgirt ruhunun capcanlı olduğunu bütün dünyaya duyurdu. Teşekkürname ediyoruz. Biriz ve beraberiz. Gelişigüzel yıl 26 Ağustos bizim amacıyla bir ahitleşmedir. Birazdan saygıdeğer Cumhurbaşkanımızla buradan sizlerin huzurundan, bu meydanın ruhundan, tarihimizden, inancımızdan, medeniyetimizden aldığı inançla sizlere ve bütün dünyaya ayrımsız hakikati bütün birlikte haykıracağız. Teşriflerinden yağlık saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı yer ediyorum. Muhterem Milliyetçi Cereyan Partisinin Genel Başkanı’na, Büyük Irtibat Partisi Genel Başkanı’na, Türkiye Iri Budun Meclisi Başkanı’mıza, siz kızıl misafirlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Demin bu ahitleşmeyi Cumhurbaşkanımız birazdan gerçekleştirecek. Var olsun birliğimiz, beraberliğimiz. Hamdolsun kardeşliğimiz. Var olsun milletimiz, bayrağımız, vatanımız, devletimiz, istiklalimiz, istikbalimiz. Allah hepinizden razı olsun.”Share: