Serkan Özbalta: “Ligde ferah şeyler yapıyor, birleştirme oyunlar oynuyoruz”

Atakaş Hatayspor Maharet Direktörü Serkan Özbalta, kendine özgüveni alçak manada efdal, güçlenmiş tıpkı kadronun konusunda hayatiyetli takviyeler yapmış aynı takıma karşı oynayacaklarının bilincinde olduklarını belirterek, ligde mebzul şeyler yaparak, kombinasyon oyunlar oynadıklarını söyledi.

Spor Küfe Süper Lig’in 2. haftasında Trabzonspor ile Hatayspor karşılaştı. Bordo-mavililer müsabakadan 1-0 galip ayrılarak ligde 2’de 2 yaptı. Maçın arkası sıra değerlendirmelerde kâin Hatayspor Maharet Direktörü Serkan Özbalta, ligin serencam şampiyonu olan Trabzonspor’a karşı oynadıklarının bilinciyle baziçe planı hazırladıklarını belirterek, “Kendine özgüveni kırıcı manada yüksek, güçlenmiş bir kadronun üstüne dinamik takviyeler yapmış ayrımsız takıma karşı oynayacağımızın bilincindeydik. Hatayspor yerine 2 seneden beri çetin benzeri muvaffakiyet gösteriyoruz. Ligde ongun şeyler yapıyor birleştirme oyunlar oynuyoruz. Buraya gelirken bile Trabzonspor’un bize gâh oyuncularıyla defans bloğumuzda teessürat yaşatacağını biliyorduk. Bence Trabzonspor’un geçmiş 30 dakika ekstra bire bir oyunu olmadı. Oyuncuların aklı salı haset oynayacakları maçta dahi gibi. Maçın sonuna kadar gani bire bir baziçe oynadık. Zaman Zaman ukubet sahasına girdiğinizde kaleye şut atmazsınız amma elan kırıcı pozisyonlar üretebilirsiniz. Bizim bugün buna yakın 5 modül pozisyonlarımız vardı. Akıbet çarpış veya yeğleme değişmeyen vermeyi yapabilseydik buradan galip bire bir şekilde dönebilirdik. Bunun farkındayız” diye konuştu.

“Yediğimiz 1 gol var”

Zaman 3 veya 1 nokta alabileceklerini vurgulayan Özbalta, “Yediğimiz 1 gol var. hakemler banko konuşulmamalı ama ben 4’üncü hakeme bilmediğim amacıyla şurası sordum. Oyuncumuz Vranjes oyun durduğunda dışarıda pot varken 2 pasaj oyuncumuzu oyuna alacaktık ama oyun durdurulmadı. O pozisyonun sonunda gol geldi. Bu bire bir kulp değil banko amma hoppadak bunun merakı içindeyim. Normalde 2 pare oyuncumuzun baziçe durmuşken girmesi lazımdı. Durumu izleyip kendi içimizde paylaşacağız. Onun dışında memnunum. Arı Sili ayrımsız müsabaka oldu. Trabzonspor’u tebrik ediyorum. Kopenhag maçı öncesinde maneviyat buldular. İnşallah ülkemiz yerine bile bu turu geçip Şampiyonlar Ligi’ne katılırlar” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: