Meteoroloji’den İstanbul’un birlikte ortamında olduğu 5 bölgeye bora yağış uyarısı

Türkiye’nin bir nice bölgesinde enerjik olan yunak ve nemli hava vatandaşları bunaltırken Meteoroloji’den bu hafta için serinletici aynı vukuf geldi. Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan serencam değerlendirmelere göre ülkemizin yıldız ve bağırsak kesimleri ile Gün Doğusu Akdeniz’in modüler ve düz düz çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Gün Doğusu Karadeniz’in iç kesimleri, Şarki Rum’nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Sakarya, Burdur, Düzce, Bolu, Karabük ve Van çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin şimal ve şark, Antalya’nın kuzeybatı, Kütahya’nın kuzey kesimlerinin yerli görünmek amacıyla sağanak ve asuman patırtılı bora yağışlı, sair yerlerin beş altı bulutlu ve kategorik geçeceği hesap pusulası ediliyor.

22 Ağustos Pazartesi günü gelgel durumunun parçalı bulutlanmış, Edirne, Kırklareli, Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri, İstanbul’un Avrupa Yakası’nın kuzeyi ile Çanakkale’nin yıldız ve gün doğusu kesimlerinin yerel doğmak üzere boğanak ve asuman ses bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor.

SALI HAVA RAPORU NASIL OLACAK?

Hava Bilgisi’nin 5 günlük çekicilik hesap pusulası raporuna göre salı haset Marmara Bölgesi’nde asuman patırtılı bora yağış bekleniyor. İç Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Rum Bölgesi’nde sağanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Gayrı bölgelerin beş altı bulutlu ve belirgin geçeceği tahmin ediliyor.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA HAVA RAPORU

Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde asuman gürültülü sağanak yağmur beklenirken İç Rum’de üstelik boğanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Perşembe cuma ise Marmara Bölgesi ve Iye Bölgesi’nde gök patırtılı sağanak yağmur beklenirken İç Küçük Asya’birlikte birlikte bora yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Marmara Bölgesi ve Veli Bölgesi’nde gök patırtılı bora yağmur bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI

Önemli aynı uymazlık olmayacağı, alelumum zaman normalleri civarında, iç ve kuzey kesimlerde sezon normallerinin üzerinde seyredeceği hesap pusulası ediliyor.

RÜZGARA DİKKAT

Genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, ara sıra itidalli kuvvette esmesi bekleniyor.Share: