Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, bu gece yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde gök curcunalı bora yağış beklendiğini bildirdi. Hava Bilgisi, meydana gelebilecek yeğin, seylap ve hortum kadar olumsuzluklara alın vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu akşam yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te sağlam; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise yer saha kuvvetli yağmur beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe haset beklenen gök gürültülü bora yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te yerli olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da meydan düz haddinden fazla kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Birdenbire baskın, seylap, saika, yerel meşgul yağışı, hortum vuku riski, kuvvetli rüzgar ve kısa sürekli fırtına ile ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: