MHP Genel Başkan Yardımcısı Kılıç, Nevşehir’de “Yavaş Yavaş 2023” toplantısında konuştu Açıklaması

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Filiz Tığ, Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde MHP İl Başkanlığı marifetiyle düzenlenen “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Tefhim ve Tavzih Toplantısı”na katıldı.

MHP’den yapılan açıklamaya göre, Derinkuyu Firez Merkezi’ndeki toplantıda mütekellim Tığ, vatandaşların, iki ayrı siyasa tarzıyla karşı karşıya olduğunu, ayrımsız yanda Cumhur İttifakı’nın yapıt ve bakım siyaseti, değişik yanda 6+1 yapılanmasının bühtan ve biber dolması siyasetinin bulunduğunu anlattı.

Tığ, MHP’nin derdinin yurt, millet, FETÖ ile uğraş, milletin erinç ve refahı, Türk dünyası, 6+1 yapılanmanın derdinin ise hükümeti yuvarlamak, HDP’ye güzel görünmek, FETÖ mensuplarını devletin içine sokmak, ağız tatsızlığı ve anarşi hissetmek olduğunu kaydetti.

Halk İttifakı’nın adayının net olduğunu vurgulayan Tığ, “Zillet ittifakı, adayını ifşa etmek amacıyla ecnebi uğur şefleri, istihbarat ajanları ve Kandil’in sözcülüğünü yapan hainlerden bilim beklemektedir. Sorarım sizlere, birbirine güvenmeyen aynı geçim Türk milletine çekinmezlik verebilir mi?” ifadelerini kullandı.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, Atatürk’ün unsur ve değerlerine hakaret paha duruma geldiğini dile getiren Tığ, şöyle bitmeme etti:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar seçilmesi, muvazene ve yiğitlik demektir. Kökü dışarda olan yarıcı örgüt PKK’nın bitirilmesi, sınırlarımızın tamam adına güvenlikli ayla gelmesi, terörle savaş için harcanan paraların memleketin kalkınması için harcanması, Türkiye’nin daha dahi büyümesi ve zenginleşmesi demektir. Terörle savaş sırasında harcanan enerjimizin memleketimizin kalkınması üzere harcanması demektir. Halk İttifakı’nın 2023 seçimlerinde galip gelmesi söylemek, seçkin alanda sözü dinlenen ve lider büyüklük Türkiye amacında katedilecek büyük bire bir mertebe demektir. İşte bu nedenlerle Ulusalcı Debi Partisi yerine 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın hedeflerine ulaşması amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Hem partimiz üzere hem de reisicumhur adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanabilmesi amacıyla yılmadan, yorulmadan, Sayın Genel Başkanımızın çizdiği hedeflere akıllıcasına koşuyoruz.”

Share: