MHP lideri Bahçeli seçim mitinginde Kılıçdaroğlu’nu garaz göstererek 6’lı masaya seslendi: Nasıl sorgulanmalı

MHP Genel Başkanı Celal Bahçeli, Sivas’ta düzenlenen partisinin geçmiş seçme mitinginde konuştu. “2023’e Akilane: Namzet Belli, Değişmeyen Kesin” temalı mitingde Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu amaç aldı.

“CHP’NİN BAŞINDAKİ EŞ, TÜRKİYE’NİN KARŞISINA GÜZEŞTE MİHRAK OLMUŞTUR”

Kılıçdaroğlu’na ilişkin Bahçeli, “CHP’in başındaki insan Türkiye’nin karşısına geçen odak olup çıkmıştır. İnsanlarımızı birbirine düşürmenin derdindedir. Gözünü tehlike bürümüştür. Hiçbir lafı Türkiye’nin yararına değildir. Cumhurbaşkanlığı adaylığı amacıyla iradesini kiraya vermiştir. Demirtaş ile Soros’çu Kavala’nın avukatı olmuştur. Ağzından PKK terör örgütüne melamet lafı çıkmamıştır. FETÖ’ye karşı hiçbir tepkisi duyulmamıştır. Elan de vahimi terörle mücadeleye partisiyle ‘hayır’ demiştir” dedi.

“6’LI MASANIN 5 PARTİ BAŞKANI, KILIÇDAROĞLU’NU SORGULAMALI”

Sözlerini 6’lı masaya çağrıda bulunarak sürdüren Bahçeli, “Kemiksiz antika kim başka zül ortaklarından tek itiraz bulunmuyor. Iletişim Araçları üzerinden, kapalı kapılar arkası sıra, dolaylı yollardan Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığına itici mesajlar vermenin dışında tıpkısı öz yapmıyorlar. 6’lı ganyanın 5 öğür başkanı Kılıçdaroğlu’nu pekâlâ sorgulamalıdır” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satırbaşları;

“2023 yılında yapılacak mebusluk genel seçimlerinin önceki açık gelgel toplantısını Sivas’ta yapıyor, kampanya dönemini buradan başlatıyoruz. Cumhuriyete giden yolun önce adımı elbet bu vilayette atılmışsa, biz dahi benzer bir etap atıyoruz. Cumhuriyet’in 100.yıl dönümüne akıllıca yürüyoruz. Yürüdükçe hainleri titretiyoruz. Bizim derdimiz Türkiye’nin istikbalidir. Derdimiz milli bekamızdır.

“ZAMAN DEĞİŞSE BILE OYUN AYNIDIR”

Devir değişse de baziçe aynıdır, alçaklığın şemasında başkalık görülmemiştir. Zalimler Cumhuriyeti’mizin ilanına engel olamadılar. Binbir felaketi göğüsleyen yurt ve budun sevgisine engel veremediler. Ne yapsalar boştur. Çünkü bağımsızlık Türk milletinin kaderiydi.

“BİZİM ADAYIMIZ BELLİDİR”

Türkiye düşmanları ile olanlar bizimle olanaksız. Hep yollar de 2023 seçimlerine açılmaktadır. Bizim adayımız mahsus kararımız nettir. Cumhur Reisi adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Sayın Erdoğan’ın boş mesafe farkla gine Cumhurbaşkanı seçilmesi ve çok işlek ayrımsız MHP grubu ve Cumhur İttifakı’nın kırıtma etmesidir.

“ZİLLET İTTİFAKI YIKIMDIR, YALANDIR”

Zillet İttifakı ise yıkımdır, yalandır. Samimiyetleri yapmacıklı sevgileri sanal, sadakatleri samandır. CHP’nin başındaki zatın hiçbir lafı de Türkiye’nin lehine değildir. Ağzından terör örgütüne tek tıpkı ayıplama üstelik çıkmamıştır.

“ENFLASYON CANAVARININ BAŞI KATIYEN EZİLECEK”

Para Şişkinliği canavarının başı üstelik katiyen ezilecek. Biz süper güç Türkiye’ye milli irtibat ve el birliği içinde mutlak tefeyyüz edeceğiz. Bizde bahis bulunmayan çalışmalar vardır. Bizde yalan namevcut temel vardır. Milliyetçi Debi Partisi, bu forslu hedeflere kavuşmak üzere canla başla çalışmaktadır. Türkiye aranan, muhtemel ve izlenen devlet mertebesine çıkmıştır. Türkiye’nin yarınları aydınlıktır.”Share: