Müdür Demiray: “Ambulansın herhangi bir ahit geçiş üstünlüğü var”

Başöğretmen Demiray: “Ambulansın rastgele devir geçiş hakkı var”

Tatvan’da “Acil Sağlık Hizmetleri Haftası” kutlandı

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan ilçesindeki bire bir alışveriş merkezinde “Ivedili Keyif Hizmetleri Haftası” zımnında muhtelif etkinlikler yapıldı.

“Acil Keyif Hizmetleri Haftası” nedeniyle okullarda düzenlenen eğitim ve brifing programlarının peşi sıra Bitlis İl Afiyet Müdürlüğü aracılığıyla Tatvan’daki bire bir aksata merkezinde vatandaşlara müteveccih brifing ve eğitim bilimi etkinliği düzenlendi. Etkinlikte önceki ve ivedili yardım vatandaşlara kılgısal olarak gösterilirken, bire bir zamanda 112 müstacel ve ambulanslara öğün verilmesinin önemiyle ilgili brifing broşürleri dağıtıldı.

Programda mütekellim Bitlis İl Esenlik Müdürü Dr. E. Kübra Müslüman Demiray, 1-7 Açıklık Evgin Sağlık Hizmetleri Haftası sebebiyle AVM’de sergilik açtıklarını belirterek, “Buraya sergilik açmamızın sebeplerinden benzeri tanesi, özellikle şifahane öncesi ivedili yardımın önemi, Ulusal Medikal Istirdat Ekibinin tanıtılması, hareketli aynı şekilde ivedili yardımda sağlıklı kalımın arttırılması, ambulansın herhangi bir zaman intikal üstünlüğünün bölüt anlatılmasıdır. Bu bağlamda yine söylediğim kadar keyif çalışanlarımızın 112 Ivedi Keyif Hizmetleri Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Share: