Muş Spor Başkanı Nevzat Kaya: “Sporcu Kamp Eğitim Bilimi Merkezi ile çoluk çocuk geleceğe hazırlanacak”

1984 Muş Spor Kulüp Başkanı Nevzat Kayaç, Bilgisizlik ve Spor Bakanlığınca Muş’ta inşa edilen ‘Sportmen Dinlenme Kampı Yetişek Merkezi’nin son merhale oylumlu benzeri yatırım olduğunu ve burada geleceğin futbolcularının yetiştirileceğini rapor etti.

Muş’ta gençlerin spora kazandırılması için futbol akademisi kuran 1984 Muş Spor Kulübü Başkanı Nevzat Kayaç, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün girişimleriyle inşasına başlanan ‘Sportmen Kamp Eğitim Bilimi Merkezi’nin kentin önünü açacağına meni etti. Gençlerin geleceğe umutla bakacağı bir projenin kente kazandırılmasının bahtiyarlık verici olduğunu dile getiren Kaya, sporu tabana ulaştırmak üzere var güçleriyle çalışacaklarını kaydetti.

“Sportmen Dinlenme Kampı Eğitim Merkezinin inşa edilmesi iri aynı devrimdir”

Kulüp başkanlığının kendisine tevdi edildiği günden bu yana Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz ile gelişigüzel ağa kardeş ilişkisi içerisinde Muş sporunu en iyi noktaya öğütmek için beraber çalıştıklarını anlatan Başbuğ Kayaç, “Bu buut bizleri sonuç aşama mutu etmektedir. Muş için gece gündüz demeden çalışan valimizin gayreti takdire şayandır. 30 almanak Muş Spor geçmişine bakıldığında sporcular amacıyla ayrımsız tesisin olmayışı bizleri etraflıca üzmekteydi. Bu durumu ortadan kaldırarak, gençlerin ve Muş sporunun geleceğine alnaç verecek olan ‘Sportmen Dinlenme Kampı Eğitim Merkezi’nin inşa edilmesi iri bir devrimdir” dedi.

“Emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum”

Tesisin şekillenmesiyle Muş’taki spor kalitesinin birlikte yükselişe geçeceğini vurgulayan Komutan Kayaç, “Gençler artık takkadak bölgesel liglerle kalmayıp, Süper Loda ve acun liglerinde boy gösterecektir. Bu çerçevede tesisin inşasında emeği geçen başta Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz atılmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, yer tahsisini sağlayıcı İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür’e, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Sinan Alma’ya ve projede emeği güzeşte herkese Muş halkı yerine teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Taraftarlarımıza minnettarız”

Muş Spor taraftarlarına dahi seslenen Başkan Kaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Muş Sporu malzemecisinden en son yöneticisine büyüklüğünde el birliğiyle genişlik gani noktaya taşıyacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Göreve geldiğimizde karşılaştığımız onca zorluğu taraftarlarımızla alay malay aştık ve aşmaya birlikte devam ediyoruz. Değerbilir taraftarlarımızdan ve Muşlu kardeşlerimden ricam takıma olan inanç ve desteklerini tek zaman eksiltmesinler. İnanıyorum ki Muş Spor adalet ettiği noktadan çokça henüz bereketli yerlere gelecektir. Alım Satım günü İstanbul deplasmanında saat 14.00’birlikte karşılaşacağımız Büyükçekmece Tepecik mücadelesine cemi Muşlu ve Muş Spor’a ikbal vermiş hemşehrilerimizi desteğe çağırma ediyorum. Destekleriniz Muş Spor üzere sonuç basamak önemlidir.” – MUŞ

Share: