Muş’ta kardan kapanan 10 köy yolu ulaşıma açıldı

Muş’ta kardan kapanan 10 karye yolu ulaşıma açıldı

MUŞ Muş’ta etken olan kar yağışı ve tipi zımnında kapanan 10 karye ve 21 mezra yolu ekipler marifetiyle baştan ulaşıma açıldı.

Kentte alelhusus efdal kesimlerde yer alan ateş köyleri, kar yağışı ve itici havadan menfi etkileniyor. Gece saatlerinde etkin olan kar ve tipi nedeniyle 2 bin 500 rakımlı Üçevler kol köy yolundaki 10 köy ve 21 mezra yolu ulaşıma kapandı. Bölgede düzentileme başlatan Muş İl Özel İdaresi ekipleri, tipi ve fırtına zımnında kar kalınlığının yer düz 1 metreye ulaştığı yolları güçlükle açabildi.

“Nefesin olduğu rastgele yerde mütemadi demeden mücadelemize bitmeme edeceğiz”

Çalışmayla ait gazetecilere açıklamalarda kâin cerrah Mithat Yakışan, 2022-2023 karla uğraş sezonuna 2 bin 500 rakımlı Çavuştepe mevkiinde başladıklarını söyledi. 10 karye ve 21 mezra yolunun kar yağışı zımnında ulaşıma kapandığını anlatan Yakışan, “Sabah erken saatte ekiplerle kar mücadelesine başladık. Fırtına ve tipi nedeniyle çalışmamız haddinden fazla tahakküm oluyor. Tipi ve fırtınadan dolayı bazen yerlerde kar kalınlığı haddinden fazla faziletli oluyor. Ondan etraf amiyane zorlanıyoruz amma uğraş ederek mecburen yolları açıyoruz. Muş İl Hususi İdaresi adına karla mücadelemiz devam etmektedir. Nefesin olduğu seçme yerde geceli gündüzlü demeden mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Share: