Onlar, ‘Dünya Engelliler günü’nde tarz söyleyerek gönüllerince eğlendiler

Onlar, ‘Acun Engelliler günü’nde üzüntü söyleyerek gönüllerince eğlendiler

BİTLİS – Bitlis Sarih Dirim Hizmet, Iyileştirme ve Ocak Müzakere Merkezi Müdürlüğü vasıtasıyla “3 Antrakt Acun Engelliler Günü” münasebetiyle düzenlenen etkinlikte engelliler gönüllerince eğlendi.

Izlence diya ve çeşitli videoteyp gösterisiyle başlayarak çalgı cümbüş ile devam etti. Planlı etkinlikte hava amirleri ve davetlilerle bire bir araya gelen engelliler, öğretmenler korosunun söylediği tıpkı birinden adamakıllı müzikler eşliğinde eğlenerek oyunlar oynadı.

Izlence böylelikle gazetecilere izah işleyen Bitlis Bariz Hayat Bakım, Rehabilitasyon ve Familya Meşveret Merkezi Müdürü Nazlı Akay, “Bugün merkezimizde 3 Çatlak Acun Engelliler Günü münasebetiyle program düzenledik. Amacımız engellilerimizin yaşadığı sorunlara ilgi çekmekti. Saz öğretmenleri dahi engellilerimizde birlikte domuzuna bir çalgı aleti dinletisi sundular. Oldukça iyicene program oldu” dedi.

Planlı etkinliğe Ahlat Kaymakamı Fikret Acı, Bitlis Ev ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü İsmetullah Altun, hava amirleri ve davetliler katıldı.

Share: