Paraları Türkiye’de geçmedi, polisten arkalama istediler

Rusya’dan dinlence için Türkiye gelen koşa girdikleri akaryakıt istasyonunda Ruble ile benzin alamayınca polisten yardım istedi, ne bankalar nede döviz ofisleri Acımasız Rublesini Türk parasına çevirmedi.

Tatil için Türkiye’ye mevrut Moskof çift Sivas’ta ruble ile akaryakıt almaya kalkınca arasında kalakaldılar. Şehir merkezinde ayrımsız istasyonda duran koşa üzerlerinde apayrı mal bulunmadığı amacıyla Ruble ile benzen almak istediklerini belirtti. İstasyon görevlileri kendilerine uzatılan mal birimini tanımadıkları için benzin vermedi. Acımasız çift Türki, istasyon görevlileri de Rusça bilmediği üzere yakınlar tıpkısı nev anlaşamadı. İstasyon görevlileri polisten müzaheret istedi. Polis Güçleri ekipleri durumu anlayınca Ruble’yi Türk Lirasına isnat etmek amacıyla tekme koruyucu olmaya çalıştı. Ancak bankalar ve döviz büroları dahi Rubleyi Türk Lirasına çevirmeye yanaşmadı.

Moskof Çift yaşadıkları mağduriyeti, ” İstanbul’a gidiyorduk. Benzinimiz azaldı. Ruble ile benzin alamadık. Üzerimizde bile apayrı paramız bulunmayan” dediler. – SİVASShare: