Resmi Gazete’de yayımlandı: 14 ildeki 99 emlak, özelleştirme ebat ve programına makbuz

Resmi Gazete’üstelik yayımlanan habere bakarak; mülkiyeti Maliye Hazinesi hesabına kayıtlı 14 ildeki 99 gayrimenkul özelleştirme nitelik ve programına alınmasına değişmeyen verildi.

14 İLDE 99 TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINDA

Buna bakarak, mülkiyeti Maliye Hazinesi namına kayıtlı Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Entelektüel, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mersin Ağacı ve Yozgat’taki 99 taşınmazın özelleştirme boyut ve programına alınması kararlaştırıldı. Bu emlak, mir, kiralama, dirimlik ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayrı ayni haklarının tesisi veya pres haklarının verilmesi yöntemlerinden biri ya üstelik birkaçının gelişigüzel uygulanmasıyla özelleştirilecek.

ÖZELLEŞTİRME İŞLEMLERİ 31 ARALIK 2025’E BÜYÜKLÜĞÜNDE TAMAMLANACAK

Öte yandan, özelleştirme format ve programında mevcut Türkiye Şeker Hastalığı Fabrikaları EKMEK Umumi Müdürlüğü yerine mukayyet Ağrı’nın Eleşkirt ile Ankara’nın Polatlı ilçelerindeki taşınmazlara ait ümran planı değişiklikleri onaylandı. Mülkiyeti Cümbüş Üretim ZIYAN ETMEK yerine kayıtlı Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki taşınmaza ilişkin bayındırlık planı değişikliğinin bile onaylanmasına karar verildi.

Türkiye Şeker Fabrikaları KAZANÇ Genel Müdürlüğü hesabına kayıtlı Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki taşınmaza ilişik hazırlanan ümran planı değişikliğine yönelik itiraz ise reddedildi.

Share: