Şanlıurfa haberleri: Şanlıurfa’da 1 milyon gence ulaşıldı

Ankara’da bu sene ikincisi düzenlenen Tamlık Bana Bakarak Festivali’nde Tesisleşme ve Gençlik Hareketi Proje Ödülünü Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden düzlük Şanlıurfa Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, 20,4 gözyaşı ortalamasıyla Şanlıurfa’dahi 1 milyon gence ulaştıklarını söyledi.

DOĞRU Fırka Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Başkent Ankara’de bu sene ikincisi planlı Kamu Bana Bakarak Festivalinde Tesisleşme ve Deneyimsizlik Hareketi Proje Ödülüne Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi müstahak görüldü. Beyazgül, ödülü Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. 20,4 gözyaşı ortalamasıyla Türkiye’nin yer genç kişi oranına topluluk olan Şanlıurfa’üstelik Büyükşehir Belediyesi eliyle gençlere yönelik yapılan tesislerde kestirmece 1 milyon gence ulaşıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gençlerin sportif aktivitelere katılmalarını hatırlamak amacıyla Deneyimsizlik merkezleri ve spor tesislerinde 17 ayrımlı branşta ağırşak düzenliyor.

Futbol, Basket, Uçan Top, Yüzme, Okçuluk, Kick Boks, Judo, Tenis Kortu tenisi, Güreş, Tekvando, Karete, Dart, Fotoğraf, Çalgı Aleti, Masa Tenisi, Bilgisayar ve İngilizce kabil değişik branşta planlı kurslarda gençler sporla tanışıklık imkanı buldu. Spor okulları ve kaleci departmanıyla geleceğin sporcularını yetiştiren Büyükşehir Belediyesi tıpkı zamanda Mezopotamya Living lab ile gençlere uygulayım bilimi alanında yazılım imkanı sağlanıyor. Teknoloji alanında Şanlıurfalı gençlere hizmet veren Mezopotamya living lab merkezinde robotik kodlama, dizayn ve 20’ye yakın yazılım gerçekleştirildi.

Kentte gençlere yönelik yapılan sportif aktiviteler ve tesislerle alay malay 1 milyon gence ulaştıklarını anlatan Beyazgül, “Bu ödüle bizi layık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a çokça teşekkür ediyorum. Bu ödülü edinim noktasında büyük gayretler gider ettik. Şanlıurfa 20,4 yaş ortalamasına topluluk aynı şehrimiz ve zinde tıpkısı nüfusumuz var. Bu genç nüfusa şehremini peki olanaksız bakım etmeye başladık. Şanlıurfa’üstelik 47 spor salonumuz bulunmakta ve toyluk merkezi sayımızı 20’ye çıkardık. Yüzme havuzu sayımızı artırarak toplanmış kasılma sayımızı 100’e çıkardık. Daha evvel 2 pasaj spor salonumuz varken 47 parça daha spor salonu ekledik. Bu bizi haddinden fazla mutlu etti ve 1 milyon gencimize ulaştık. Bu haddinden fazla şanlı tıpkısı rakamdır. Şanlıurfa’dahi gençlerimizle beraberiz ve bu salonlardan çıkan gençlerimiz Türkiye ve Avrupa’birlikte şampiyonluklar kazanmaya başladı. Millî ve arsıulusal müsabakalarda 78 madalya kazandık. Bizi takip edin ve göreceksiniz yakında acun şampiyonları de Şanlıurfa’dan intişar olacaktır. Ankara’bile 81 ilimiz ve ilçelerimiz burada etkinlikler yapıyorlar ve burada bir firez alışverişi oluyor. Gençlerimiz burada birbirleriyle tanışıyorlar ve enerjilerini, potansiyellerini tanıştırıyorlar” ifadelerini kullandı. – ŞANLIURFA

Share: