Saylav Esgin’den TTB Merkez Konseyine anif açıklama

TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi ve AK Öğür Bursa Saylav Dr. Mustafa Esgin, TBMM’de Türk Tabipler Birliği Form Konseyi yönetimine anif daha çok.

Türkiye Büyük Kavim Meclisi’nde matbuat toplantısı düzenleyen TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi ve DÜRÜST Fırka Bursa Mebus Dr. Mustafa Esgin, TTB Gestalt Konseyi’nin hekimlerin diliyle değil, terör örgütü PKK’nın diliyle konuştuğunu söyledi. TTB Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın, Türk Silahlı Kuvvetlerini murat kayran sözlerine kaba sözlerle bedel veren Esgin, açıklamasında şunları söyledi:

“Türk Tabipleri Birliği Şekil Konseyi Başkanı’nın PKK’nın güya ürün organına bağlanarak yapmış olduğu açıklama milletimiz gözetiminde yoğun bire bir infiale illet olmuştur. Izah Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Irak ve Suriye’de yapmış olduğu operasyonları durdurmayı amaçlayan kumpasın tıpkı parçasına Türk Tabipleri Birliği’hangi aygıt etmenin dokunaklı bir tezahürüdür. Türk devletine ve ordusuna yapılan çok kategorik benzeri iftira ve yalandır. Henüz geçmiş otacı odalarının yönetimlerinde fariza yapmış bir doktor olarak meslek örgütümüzün geldiği noktayı göstermesi açısından hepimiz adına akıbet basamak incitici tıpkı gelişmedir. Eğer sorarsanız şaşırdık mı? Müfit şaşırmadık. Zira Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi yönetimi ne eyvah ki terör örgütünün diliyle konuşan, PKK’ya yönelik Zeytin Dalı Operasyonuna ‘savaş’ diyen, PKK’nın Suriye’deki uzantısı, YPG’nin neymiş âdem başkanına hazar ödülünü veren, Trap operasyonlarında devletimizi güya kırım yapmakla suçlayan ve terör yandaşı bildiriye imza atan dahi Türk Tabipleri Birliği yönetimidir. TTB bölen terör örgütünün tek eylemini kınamamış ve PKK’yı yıldırı örgütü namına nitelendirmemiştir. Global salgında yerli ve milli aşımız Türk havaka eriyik diyerek itibarsızlaştırmaya çalışan birlikte yeniden Türk Tabipleri Birliği olmuştur ne eyvah ki. TTB ne acıdır kim adında Türk olan fakat milli unsurlardan haddinden fazla uzak devletimizi ve şanlı ordumuzu rastgele fırsatta itibarsızlaştırmaya etkin terör örgütü PKK’nın diliyle konuşan tıpkı yapı haline gelmiştir.”

TTB Biçim Konseyi doktorculuk kabilinden mukaddes bire bir mesleği ve görevi sadece avlu yetmek olan doktor meslektaşlarımızı ne efsus ki daha çok desise edememekte olduğunu belirten Esgin, “Bilcümle acun biliyor ki Türk ordusunun postal sesi merhametin ve şefkatin sesidir. Yıldırı örgütünün propagandasını özne eşkâl konseyi başkanının gözaltına alınmasını tıpkısı linç kampanyası kendisine nitelendiren zihniyete seslemek istiyorum. Hekimlerin meslek örgütü katiyen ve katiyen terör örgütünün propagandasını yapamaz. Bu aynı suçtur. Suçun gereği Türk yargısı tarafından verilecektir. Çığır örgütümüzü tıpkısı veya iki siyasi partinin üst bahçesi haline haberdar etmek. İdeolojik ve fraksiyonel yapıların hayatiyet alanı adına koparmak, hekimlerle vatandaşımızı karşı karşıya getirecek çalışmaların odağı açmak tek kimseye bire bir fayda getirmez. Gazi meclisimiz çatısı altından Cemi doktor meslektaşlarımızı Türk Tabipler Birliği’ne bağlı bilcümle odalarımızı terör örgütü PKK diliyle mütekellim bu anlayışa alın patika odamıza eş çıkmaya çağırıyorum” dedi. – BURSA

Share: