Saylav Uçan, Posbıyık’ın iddialarını yalanladı

SELIM Fırka Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Kdz. Ereğli Belediye Reisi Halil Posbıyık’ın kendisi karşı ortaya attığı iddiaları yalanladı.

SELIM Parti Zonguldak Saylav Hamdi Uçar, Kdz. Ereğli Şehremini Halil Posbıyık’ın kendisi ile ait Kdz. Ereğli’den ocak aldığı, çıpa polat fabrikasına iştirakçi aldırdığı iddialarına yanıt verdi.

Ereğli Belediye Reisi Posbıyık’ın pislikler ile öz seviyesini ortaya koyduğunu söyleyen Uçan, bahsetmek yerine hizmet ettiklerin belirtti. Uçan açıklamasında, “Görüyoruz ki Ereğli teşkilatımızla alay malay bakım siyasetimizi inandırmak için düzenlediğimiz basın toplantısı şişman benzeri paniğe hastalık reşit. Bakın Sayın Posbıyık, bizim derdimiz memleketimize hizmettir. Türkiye’dahi 2 şeye dinmek tür değildir; ayrımsız YANLIŞSIZ Fırka’nin icraatları, iki CHP’nin yalanları.Ereğli’den ocak aldığımız, çıpa polat fabrikalarına 75 kişiyi iştirakçi adına aldırdığım vs. Halil Posbıyık bu yalanlarla, iftiralarla ancak özlük seviyesini ortaya koymuştur. Ben ayan vadi okudum ‘yalanlarınızı ispatlayın çekilme edeceğim’ dedim, fakat hala bir tane tıpkı laf edemediler. Hangi yalandan bıkıyorsunuz, hangi da yalanı ortaya çıkınca defo diliyorsunuz. Ama hangi acıdır kim kendisi, ayn bebeğimiz Türk Ordusuna çamur atan terör ablacı Türk Tabipler Birliği’ne ihsan veren oylumlu ayrımsız şahsiyettir. Çok efsus. Ereğli halkı bunu hak etmiyor. İnşallah İlk seçimde da bu dertten halkımızı kurtaracağız. İşiniz gücünüz domates dolması, bühtan, curcuna, seyir, dinleti, yontu. Tığ ise bahsetmek namına Ereğli’ye yaptığımız hizmetleri saymakla bitiremiyoruz. Çok şükür, hükümet binamız, Ereğli- Devrek Yolu’muz, Kaza Binamız, Munsap ve Diş Sağlığı merkezimiz, fakülteler kabil yetişkin projelerimizi peyder pey hayata geçirmeye başladık. Belediye Başkanlarımızın bölgelerine yaptığı ve yapmış olduğu yatırımlar, vatandaşa hizmet anlamında heyecanlarını görüyoruz. Siz ise kent meydanı diye niteleyerek ortaya çıktınız, reklamını yaptınız amma yersiz imdi, devamı gelmedi. ‘Sahile cami yapılsın’ dediniz sonra ‘sahile cami olur mu?’ dediniz. Görüldüğü üzere konu var, çalışmalar yok. Sayın Başbuğ bile aslında için sağlıklı tabi! Bunca hizmeti kuşkusuz sümen şeş edebilir? Bağımlı ki dalavere ve iftira ile. Ayrıca bize en ilginç olanı bile bana gururlu demişsiniz Sayı Başbuğ, biraz insaf yahu!! Sanırım benim 20 yıldır elbet halkın içinde olduğumu, kapımızın ve gönlümüzün herkese peyda olduğunu, milletin derdiyle dertlendiğimizi, temas kademede elbet hizmet verdiğimi sunma ongun Zonguldak ve Ereğli halkı bilir. Biliyoruz; 2023 yaklaştıkça panik ve korkularınız artıyor. Eskiden hangi güzeldi; güzel iktidarları darbelerle, muhtıralarla uzaklaştırıyor, âdem tıpkı milleti yoksulluğa, kuyruklara, sefalete mahkum emreylemek pahasına ideolojik saltanatınızı sürdürüyordunuz! O eyyam çıktı geride kaldı. Şimdi yegâne umudunuz, yalanla, algıyla, daim kargaşa, karambol ve kaos çıkartarak akıbet ahzetmek. Bu umudunuzun vadesi dahi 2023’te dolacak inşallah. Bilcümle bu arada Göreceksiniz, göreceğiz! Haddizatında çok aşkın söze birlikte lüzumlu bulunmayan. Yegâne bir soru hep gerçekleri anlatıyor.

CHP asırlık fırka, illet iktidara almaşık olamıyor?” ifadelerine meydan verdi. – ZONGULDAK

Share: