Şehit hekim Karakaya için mevlit okutuldu

Konya’üstelik uğradığı silahlı cüretkâr sonucu çalıştığı hastanede martir edilen Dr. Ekrem Karakaya üzere Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesi aracılığıyla mevlit okutulup, banak dağıtıldı.

Konya Kent Hastanesi’nde silahlı hamle sonucu martir edilen Dr. Ekrem Karakaya üzere Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesi marifetiyle doğum okutuldu. Veladet programında Dr. Karakaya ve hayatını kaybeden tamlık keyif çalışanları üzere dualar edildi. Kur’an-ı Eli Açık tilavetinin ardından martir Dr. Ekrem Karakaya için banak dağıtıldı. Gestalt Camii önünde düzenlene mevlit programına Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, vatandaşlar ve afiyet personeli katıldı.

“Empati yapmazsak sağlıkta şiddetin önüne geçemeyiz”

Şehit Dr. Ekrem Karakaya üzere veladet okutup banak döktürdüklerini anlatım eden Yahşihan Belediye Reisi Osman Türkyılmaz, “Afiyet personeli yavaş tıpkı tempoyla çalışıyor. Şayet empati yapmazsak sağlıkta şiddetin önüne geçemeyiz. Buradan merhum kardeşimizin ruhuna Fatiha okurken bir zamanda unutulmaması gerektiğini yeniden sağlık çalışanlarının ‘sağlıkta şiddete hayır’ demenin hangi olduğunu hatırlatmak hesabına bugün doğum okutalım istedik. Bilinen Covid’ten eskimemiş çıktık şu anda birlikte lahzada artmakta. Lütfen hastaneye revan vatandaşlarımızdan empati yapmalarını istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Yahşihan İlçe Esenlik Müdürü Dr. Fatma Sönmez birlikte “Martir olan kardeşimiz Ekrem Karakaya için zaman bire bir ayara geldik. Beribenzer çok liyakatli aynı hekimdi. Daha belki onma dağıtacağı çokça hastaları vardı. Ama martir oldu. Biz onu rahmetle anıyoruz” dedi. – KIRIKKALE

Share: