Siparişi doğrulama edince hayatının şokunu yaşadı

Denizli’bile siparişi bozmak amacıyla binaya giren motokurye, döndüğünde hayatının şokunu yaşadı. Kuryenin anahtarı üstünde bıraktığı savsaklamak teknesi, kendisini gözetleyen haydut yoluyla kaşla ayn beyninde çalındı.

Olay, Pamukkale ilçesine sadık Ecdat Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; 4 yıldır motokuryelik fail 22 yaşındaki Hamdi Bayhan, 20 ACE 012 plakalı motosikletiyle siparişi yaymak amacıyla yola imdi. Lise Caddesi üstünde motorunu park yeri fail ve anahtarı almayı unutan Bayhan, apartmanın 1. katına girerek siparişi teslim etti. Yolda yürürken motokuryenin binaya girdiğini fark fail 2 kişiden biri, motoru gözüne kestirdi. Kuryenin savsaklamak teknesine göz çaltı yabansı, anahtarı üzerinde unutulan motosiklete kendisininmiş kabilinden binerek bölgeden uzaklaştı.

Çok güdük sürede gerçekleşen olayın arkası sıra hariç sâdır motokurye Hamdi Bayhan, motosikletini park yeri ettiği yerde göremeyince şok geçirdi. Ne olduğunu meal veremeyen ve etrafta motorunu bulamayan Bayhan, 112 Ivedi Davet Merkezi’ni arayarak ihbarda bulundu. İhbar üstüne bölgeye giden güvenlik güçleri, izlediği alıcı görüntüleri sonrası şüphelilerin peşine düştü. Hakeza tıpkı olayın ilk defa başına geldiğini söyleyen Bayhan, emniyete giderek şikayetçi oldu.

“İlk defa anahtarı kontakta bıraktım”

Hırsızların çokça çabuk olduğunu ve ilk kez anahtarı üzerinde bıraktığını tabir eden Hamdi Bayhan, “Geçmiş öğleden bilahare saat 16.00 sıralarında paket vermeye gittim. Filhakika alıcı 1. katta bulunuyordu. Bende kontağı kapatıp anahtarı üzerinde bıraktım. Hırsız önceki geçmiş çevrede dolanıyor ve elan sonraları motorumu alıp götürüyor. Ego birlikte kötü indiğimde sağıma ve soluma baktığımda motorumu bulamadım. Ondan sonraları polisi aradım. Görüntüyü izlediğimde 2 kişinin 3 el posta motorun etrafında dolandığını gördüm. Henüz sonra motorumu alıp gidiyor. 4 yıldır kuryelik yapıyorum ve ilk defa anahtarı kontakta bıraktım. Bunun sonucunda ise motorum çalındı. Hiç hakeza bir şey daha evvel başıma gelmedi. İlk kat unuttum anahtarı, zira biraz bahir ve acelemiz vardı. Ben dikme paketi hızlıca verip geleyim hesabı yapmıştım amma o sırada üstelik motoru aldılar. Motorumu mecmu 40 saniyelik tıpkı sürede arzulu şekilde çalmışlar” dedi.

Hırsızlık andaç kamerada

Kuryenin motosikletinin çalınma hatıra ise ayrımsız işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde 2 kişinin motoru gözetlemesi ve bir kişinin ise kalabalığa aldırış etmeden kontağı üstünde olan motoru çalıştırıp götürmesi yer aldı. – DENİZLİ

Share: