Şırnak’a atanan öğretmenler çiçeklerle karşılandı

Milli Terbiye Bakanlığınca Şırnak’a atanan öğretmenler kentte çiçeklerle karşılandı.

İl Milli Terbiye Müdürlüğünce kurumun bahçesinde kente yıpranmamış atanan öğretmenler için “Adamakıllı geldin öğretmenim” adıyla aktiflik düzenlendi.

Kentte göreve başlayacak öğretmenlere çiçek verildi.

İl Milli Yetişek Müdürü Mirza Süslü, gazetecilere, Bakanlıkça Şırnak’a atanan 604 öğretmenin kente gelmeye başladığını belirterek, kullanılmamış eğitim bilimi talim yılının görklü olmasını diledi.

Derli Toplu, “Bakir atanan öğretmenlerimize Allah yalabık hizmetler nasip etsin. Öğretmenlerimize her ahit kapımız peyda ve herhangi bir antlaşma onların birlikte olacağız. Kentin eğitim bilimi talim kalitesini hep alay malay halk ele vererek yukarıya taşıyacağız.” dedi.

Kent genelinde 9 bin 200 sarıklı ve 150 bin öğrenci olduğunu ifade eden Hazır, sarıklı açığının ücretli öğretmenlerle zaman bakımından kapandığını belirtti.

Şık, “Hiçbir dersimiz boş geçmeyecek. Öğüt kitaplarımız üstelik öğrencilerimizin masasında amade. Bakanlığımızın bu sene yaptığı uygulama ile ibret kitaplarımızın yanı sıra gerçeklik kitaplar bile gönderdi. Bu sabahleyin bakımından hem ders hem da nesep kitaplarımız öğrencilerimizin masasında duruyor. Velilerimizin hiçbir gerçeklik mektup almasına lüzum namevcut. Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aksaray’dan Şırnak’a atanan hoca Heyecan Özdeş, ilk görev yerinin Şırnak olduğunu belirterek, önceki faaliyet gününün heyecanını yaşadığını belirtti.

Identik, şunları söyledi:

“İnşallah fariza sürem boyunca yarar sağlarım. Şırnak’ta olduğum için mutluyum. İl Milli Yetişek Müdürlüğü yetkililerinin bizim için istikbal töreni hazırlamasından kontekst haddinden fazla duygulandım, bahtiyar oldum. Kendimizi çok kızıl hissettirdiler. Haddinden Fazla teşekkür ederiz.” diye niteleyerek konuştu.Share: