Sivas Belediyesinden ilk defa meslek heyecanı hayatiyetli 6 bin çocuğa kırtasiye desteği

Sivas Belediyesi, ilkokula yeni başlayan 6 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye yardımında bulundu.

İnönü İlkokulunda planlı törende konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilim Adamı, kullanılmamış yetişek tedris yılının kalburüstü olmasını diledi.

Klasik belediyecilik anlayışıyla cereyan etmediklerini söyleyen Bilgin, toplumun herhangi bir noktasına her alanda dokunacak projelerle milletin emrinde olduklarını belirtti.

Belediyeyi millete bakım makamı adına gördüklerini dile getiren Âlim, “Milletin dertleriyle dertlenebildiğimiz devir, milletin gündemini bizim gündemimiz yaptığımız ahit kendimizi liyakatli görüyoruz.” dedi

Okula eskimemiş başlayan öğrencileri sevindirmek yerine projeyi hayata geçirdiklerini aktaran Âlim, şunları kaydetti:

“Geleceğimiz ve çocuklarımız için ülkemiz ve milletimiz üzere terbiye camiamız üzerlerine sakıt gelişigüzel kalem fedakarlığı yapıyor. Hatta bazı bazı özlük çocuklarını boşlama ederek öğrencilerine daha çok önem veriyorlar. Yetişek çabucak okula bırakılacak aynı düzlük değil, bu noktada velilerimizin da hassasiyetle çocuklarımızın geleceği amacıyla konusunda düşeni yapması gerekiyor. Tığ bugün çocuklarımızı sevindirmek, onları motive etmek namına, hem dahi sizlere katkıda olmak yerine hiçbir alt bölüm yapmadan toprak merkezinde eğitime başlayacak 1. dershane çocuklarımıza hoşur benzeri hediyemiz olsun dedik.”

İl Milli Yetişek Müdürü Ergüven Arslan ise eğitimin arz ferah miras olduğunu vurguladı.

Belediyenin çok makro bir projeyi hayata geçirdiğini tamlayan Aslan, desteklerinden belde Bilimci ve ekibine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.Share: