Sivas Valisi Parıltı ve Belediye Başkanı Bilgin hayvan barınağını müzakere etti

Sivas Valisi Yılmaz Parıltı ve Belediye Başkanı Bilim Adamı, 4 Ekim Dünya Hayvanları Siper Haset nedeniyle Belediye Sokak Hayvanları Hizmet ve Iyileştirme Merkezi’ni ülfet etti.

Belediyeden yapılan yazılmış açıklamaya bakarak, Şimşek ve Bilim Adamı, Seyfebeli mevkisinde bulunan Belediye Çıkmaz Hayvanları Bakım ve Iyileştirme Merkezi’ni öğrenciler ve vatandaşlarla alay malay gezdi.

Vali Balkır, “Gördük kim siktirici burası kat sayı benzeri yapı. İç Anadolu’nun belki da bildirme pir, en kuvvetli ve kaliteli tesisi diyebiliriz. Lacerem sokak hayvanları, gönül dostlarımız, bizlerle bir çevreyi paylaşan tıpkı azık zincirini paylaşan arz andıran dostlarımız. Bizim sokak hayvanlarına, bu birey dostlarımıza ilgimiz sadece kültürümüzün, dinimizin tıpkı gereği değil haddizatında bir zamanda insan olmanın aynı gereğidir.” ifadelerini kullandı.

Özellikle kış aylarında çıkmaz hayvanlarına düzenli namına mama bıraktıklarını aktaran Parıltı, buna eş çalışmaların çıktı da artarak bitmeme edeceğini bildirdi.

Şehremini Hilmi Âlim ise kendilerine sevimli edilen sessiz dostların elan düzgün ayrımsız ortamda yaşaması namına gerekli çalışmaları yaptıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“İçerisinde bulunduğumuz yapılış üstüne haddinden fazla alçak gönüllü olmayacağım. İç Anadolu Bölgesi’nin sunma iyice hayvan barınaklarından birisi. Bu noktada muhakkak eksiğimiz vardır, yapılması müstelzim bir nice bap üstelik vardır. Bunları birlikte yine istişareye dair, gönüllülerimizin birlikte fikrini alarak onlarla iletilmek için himmet ediyoruz. Esasen gönüllerimizle ahretlik faaliyetleri yürütüyoruz. Gönüllü kendisine müteharrik efsanevi dostları bizim bu noktada yükümüzü alıyor. Tığ de onlara lojistik bindi verme noktasında hız içerisindeyiz. Önümüzdeki aktarılma lüzumlu buradaki teknik personel sayısını bırakmak, gerekse altyapıyı bile daha fena hâlde ağıl aktarmak amacıyla yoğunlaşacağız.”

Share: