Son dakika haberi | Diyarbakır anneleri, Acun Kız Çocukları Günü’nde terör örgütü PKK’dan kızlarını istedi

Dağa kaçırılan çocukları için HDP diyar binası önünde yurt eylemi işleyen Diyarbakır anneleri döl nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’bile başlattığı yurt eylemi 1136’ncı gününde sürüyor.

Acun Kız Çocukları Günü’nde de ellerinde çocuklarının fotoğraflarıyla bekleyişini sürdüren aileler, evlatlarından gelecek muştulu haberi bekliyor.

İstanbul’dan 9 yıl önce 17 yaşında dağa götürülen kızı Ceylan amacıyla yurt eylemi fail ana Türkan Bahtiyar, herhangi bir annenin hayalinin kızını gelinlik içerisinde temizlemek olduğunu dile getirdi.

Bahtiyar, şöyle konuştu:

“Dağdaki kız çocukları için adam hakları nerededir? Kız çocukları dağda, mağaralarda ölüyor, temas şekilde kıygın oluyor. Anne olarak hakkım olan kızımı istiyorum. 9 yıl oldu evladıma hasretim. HDP’li milletvekillerinin kız çocukları nerede? Temel yerine, kızımla hayalim vardı. Ahu’ım okuyup sarıklı ve ülkesine faydalı olacaktı. Annesine yavuz çağa olacaktı. Kızların elinden kalemleri aldılar, cebe vererek ölüme gönderdiler. Ne hakla mecliste kayırıcı ve eş haklarından konuşuyorlar?”

Kızı Gülcan’a mülakat ümidiyle gösteri yapan cet Necmettin Biçer ise 7 yıldır Acun Kız Çocukları Günü’nü kutlayamadıklarını aktardı.

Kızının 7 yıldır terör örgütü PKK’nın elinde olduğunu tabir fail Biçer, şöyle devam etti:

“Baba adına burada sayha ediyorum. Sözde çocuk, eş savunucusu HDP, eş ve kız haklarından bahsediyor. HDP önünde eylem eden babanın derdi ve davası ne olacak? Kızımı götürüp mağaraya attılar. ‘Ya öl evet birlikte öldür.’ diyorlar. Ayrımsız avrat İran’birlikte öldü. Selahattin Demirtaş, saçını kazıttı. Olur benim kızım üzere hangi söylüyorlar? HDP’lilere buradan çağırmak istiyorum. Bizim kızlarımızı elbet götürdünüz, dağa ve mağaraya attınız? Sonuna kadar eylemi sürdüreceğiz.”

Share: