Suluova’da öğrenci servisleri denetlendi

Amasya’nın Suluova ilçesinde, mektepli servisleri denetlendi.

Denetimde İlçe Milli Terbiye Müdürlüğü ve gidiş geliş ekipleri, meslek servislerinin taşımalı eğitime akla yatkın olup olmadığını kontrol etti.

Sürücüleri trafik kurallarına uymaları ve taşımalı eğitimle ilişik konularda uyaran ekipler, emniyet kemeri, araçların bakım ve temizliği, düzenlilik sistemi ve araç muayeneleri gibi konularda hikmet aktardı.

İlçe Milli Terbiye Müdürü Ahmet Davu, servis araçlarına müteveccih denetimlerin, eğitim tedrisat yılı süresince layenkati süreceğini söyledi.

Öğrencilerin zinde, temiz, emniyetli ve gidiş geliş kurallarına uygun şekilde gezi yapması amacıyla çaba gider ettiklerini dile getiren Davu, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimizin evlerinden okullarına güvenli ortamda gidip gelmelerini sağlamak amacıyla ahenkli namına teftiş yapılacak. Amacımız bizlere gönül edilen yavrularımızı ailelerine hayat içerisinde bırakabilmek. Ekol servis araçları bakım yönetmeliğine akıllıca şekilde anahtar kullanan ve yönetmelik gereği aracında eksiği sıfır açar şoförlerine teşekkürname ediyorum. Öğrencilerimiz ekol servislerinde herhangi bir sevgili gördüklerinde veya yaşadıklarında bizlerle iletişime geçebilir.”

Denetimlere İlçe Milli Eğitim Bölüm Müdürleri Hüsamettin Mücevher ve Nurullah Fırat dahi katıldı.

Share: