Teyit olan PKK’lılardan itiraf: Örgütten kaçmaya çalışanları gözümüzün uğrunda tabancayla kafasından vurarak öldürdüler

Güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, terör örgütü PKK/KCK içinde neşelilik gösteren H.A. ve G.Ö. örgüt kampından kaçarak 16 ve 17 Eylül’da güllabi ekiplerine teyit oldu. Elazığ ve Iğdır mülk jandarma komutanlıklarında işlemleri süren teröristler, ifadelerinde, örgütten kopuşları ve terör örgütünün iç yüzünü anlattı.

“YAKALANINCA GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE İNFAZ ETTİLER”

Konfirmasyon olan teröristlerden G.Ö, örgüt içre sonsuz elem muameleyle yüz yüze kaldıklarını belirtti. Örgütten yaklaşmak üzere vesile aradığını tamlayan G.Ö, yapılan işkencelere dayanamayarak kaçtıktan bilahare yakalanan ayrımsız arkadaşının gözlerinin önünde uygulama edildiğini söyledi. G.Ö, şunları kaydetti: “Orada gördüğüm iş berbattı. İşkence vardı. Örgüte eskimemiş katılmıştım. Kampta Kars Digorlu tıpkısı arkadaşım vardı. Gara’ya gidecektik. O arkadaşımla kaçmayı düşünüyorduk. Yaklaşmak üstüne tereddütlü kalmıştık zira yakalanırsak öldürürler diye niteleyerek korkuyorduk. O arkadaşım yapılanlara dayanamadı kaçtı amma yakalandı. Yanımıza getirdikten sonra tabancayla kafasından vurarak öldürdüler. Bize sürekli ‘Siz Türkiye devletine doğrulama olursanız sizi hapse atarlar’ diyorlardı. Ailemle iletişime geçtim, ailem jandarmayla görüştü. Kurnaz benimle görüştü ve teslim oldum.”

“TESLİM OLURSANIZ İŞKENCE YAPARLAR”

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde örgüte katıldığını belirten H.A. ise ifadesinde namına anlatılanların tersine PKK’nın “halkımız üzere savaşıyoruz” söylemlerinin dalavere olduğunu, örgütte külfet, zecir ve hüküm olduğunu ifade etti. Sürekli “Tasdik olursanız size eziyet yapılır, keder muamele yapılır, zindanda kalırsınız” denilerek korkutulduklarını anlatan H.A, doğrulama olduktan sonraları bunların makul olmadığını anladığını söyledi. H.A, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Cenk var diyorlar amma hedefi, amacı, nereye sıyrılmak istedikleri belli değil. Katıldığım amacıyla haddinden fazla pişmanlığım vardı. Bize sürekli ‘Teyit olursanız size azap yapılır, zehir iş yapılır, zindanda kalırsınız’ diyorlardı. Ben üstelik öz kendime hep düşünüyordum, örgütün dediği kabilinden mi devletin dediği üzere mi olacak diye niteleyerek. Teyit olduktan sonra jandarmanın çabasının beni çalmak olduğunu gördüm. herhangi bir kötü muameleyle, acul karşılaşmadım.”

Share: