Türksat Benzeşim Uydu Yarışması için 20 Kasım’a büyüklüğünde başvuru alınacak

TEKNOFEST bünyesinde bu yıl 8’incisi düzenlenecek “Türksat Misal Peyk Yarışması” üzere başvuru süreci 20 Kasım’bile sona erecek.

Türksat AŞ’den yapılan açıklamaya göre, yarışma, pervaz etabının bile aralarında vadi aldığı 6 değişik aşamadan oluşacak.

Uçuş etabının, April 2023’te, Aksaray Germen Atış Alanı’nda düzenlenmesi planlanan yarışmada birinci olan takıma 100 bin liralık, ikinci olan takıma 80 bin teklik, üçüncü olan takıma 60 bin teklik hediye verilecek.

Yarışma üzere başvurular 20 Kasım’a büyüklüğünde alınacak.

Türksat Dublör Peyk Yarışması nedir?

Tasarla-yap-fırlat yarışması olan Türksat Benzeri Uydu Yarışması’nda, yarışmacılara feza-peyk sisteminin tasarımından göreve başlamasına büyüklüğünde güzeşte süreci deneyimleme fırsatı sağlanıyor.

Yarışma, lisans ve yüksek lisans eğitimi düz öğrencilere kuramsal bilgiyi pratiğe dönüştürme olanağı ve disiplinler arası düzentileme becerisi edindirmeyi amaçlıyor. Antrparantez öğrencilerin, diğer üniversite takımlarıyla deneyim paylaşımında bulunmaları, sektörde hayatiyet gösteren kurumlar, şirketler, uzmanlar ve mühendislerle iletişim kurmaları hedefleniyor.

Share: