Vali ve TOBB Başkanının barhana geçişi sırasında zincirleme kaymakamlık: 4 yanık

KARAMAN’da Vali Tuncay Akkoyun ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkoğlu’nun konvoyunun geçişi için durdurulan araçlardan 4’ü zincirleme kazaya karıştı. Kazada araçlarda mevcut 4 can yaralandı.

Ilçe, zaman saat 19.00 sıralarında Karaman- Ereğli kişmiri yolunun 15’inci kilometresinde   meydana geldi. Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ve kentte bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bire bir tesisin açılışın arkası sıra bambaşka bir programa akmak için cereyan etti. Polis de Vali Akkoyun ve Hisarcıklıoğlu ile beraberindeki konvoyun geçişi üzere kişmiri yolundaki araçları durdurdu. Durdurulan 1 araca ardı sıra mevrut 3 açar çarptı. Kazada araçlarda kâin Ümmühan Avcı, İsmail Durut (52), Hacer Durut (45) ve Fatma Durut (5) yaralandı.

İhbar üstüne görüngü namına esenlik ekipleri atıf edildi. Yaralılar çağrılan ambulanslarla Karaman Yetişek ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralıların keyif durumunun ferah olduğu belirtildi.

Kazaya müdahil sürücülerden Eder Uğurlu, “Ilbay bey buradan çıkıyordu. Memur satış yolu kesti. Bizler durduk, bilahare arkadan gelen vesait bizlere çarptı.” dedi.

Share: