(YINE) Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da otama gören madencileri konuşma etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amasra’daki beyaz zehir ocağında meydana mevrut patlamada yaralanarak, İstanbul’de tedavi altına alınan eroin işçilerinin sağlık durumuna ilgili, “Şu anda yapılması muktezi olan eksiksiz müdahaleleri esen olsun doktorlarımız, hep ait birimler hangileriyse onları birlikte devreye sokmak aracılığıyla yapıyorlar.” dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan, Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden ocağında meydana gelen patlamada yaralanan ve cankurtaran uçakla İstanbul’a getirilerek, Başakşehir Çam ve Sakura Site Hastanesinde otama altına alınan maden işçilerini konuşma etti.

Madencileri otama gördükleri serviste konuşma eden, esenlik durumlarına ait bilgelik düz ve yakınlarıyla de mülaki Erdoğan, ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Hastanede mevcut 6 hastanın cankurtaran uçakla buraya getirildiğini hatırlatan Erdoğan, “Bunların içerisinde 5 tanesinin durumu biraz sakil amma 1 tanesi şu anda şuuru da engelsiz. Kendisiyle de az buçuk sohbet ettik. Diğerlerinin yanına girmedik. Yemeden Içmeden haricen gördük, izledik ve sıhhatli olsun doktorlarımız de bize gerekli bilgileri derinden verdiler.” diyerek konuştu.

Cumhur Reisi Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda yapılması vacip olan bütün müdahaleleri sağ olsun doktorlarımız bilcümle ait birimler hangileriyse onları da devreye saplamak aracılığıyla yapıyorlar. Nevmit değiliz. Ameliyatı işlenmiş olanların hepsi şu anda daha bereketli tıpkısı konumdalar. Tabiatıyla entübe vaziyette olanı var ama 1 tanesi ki İbrahim kardeşimiz, onun durumu elan gür. Onunla az buçuk ahbapça üstelik ettik. Dua edelim, inşallah. Doktorlarımız anbean, 24 saat yanlarındalar. 24 saat yapılması gereken neyse onların hepsini yapıyorlar. Gördüğünüz üzere Çam Sakura Hastanemiz dünyada aşağı fiziki imkanlar kendisine filhakika cemi imkanlara topluluk. Bunun yanı sıra düşünce gücü yerine doktorlarımız elhak bu noktada haddinden fazla çok hayatiyetli ekipler ve işin yani kederli cerrahiden tutun değişik anestezi, enfeksiyon vesaire bilcümle bunlara varıncaya büyüklüğünde hepsi şu anda bu hastanemizde kâin. Bilcümle yakınları, hep akrabaları, hepsine burada adeta aynı familya sahipliğini sunma pir şekilde yapmanın gayreti içindeler. Yani yiyecek, içmece, yatırma, herhangi bir molekül, A’dan Z’ye şu anda hastanemizde yapılıyor. Amasra’daki defin konularını, onları da şu anda Nazır arkadaşlarım orada doğrusu sürdürüyorlar. Ihtimal bugün bütünü orada münteha olacak. Dualarımızla birlikte şu anda buradaki 6 kardeşimizi inşallah hayırlısıyla sağlığına kavuşup, onları üstelik Amasra’ya hoşgörüsüz boşlamak.”

Erdoğan’a ziyaretinde, Esenlik Bakanı Fahrettin Eş, DÜRÜST Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile hastanenin eş güdümcü başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit üstelik zevcelik etti.

Share: