Yozgat haberleri! Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta Yaşlı Bakımevini Görüşme Etti

Olgun: TAMER ARDIL ERŞİN – Kamera: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta Bahadın Yaşlanma Vakfı’nın kurduğu nemli bakımevini mülakat etti ve Kılıçdaroğlu ile burada kalan sakinler birbirlerine çiçek hediye etti. Burada mütezayit benzeri kadın yurttaş, Kılıçdaroğlu’na Atatürk şiirini okudu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, zaman Yozgat’ın Bahadın ilçesinde Yaşlanma Vakfı’nın nemli bakımevinde küsurat yurttaşları konuşma etti. Bakımevi sakinleri Kılıçdaroğlu’na Kılıçdaroğlu de onlara çiçek dürü etti. Burada ayrımsız avrat yurttaş, Kılıçdaroğlu’na Atatürk şiirini okudu. Bir yaşlı üstelik Kılıçdaroğlu’na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı kastederek, “Bıktık, kâfi ondan gayrı bıktık” dedi. Babası Kılıçdaroğlu’nun Tunceli’bile köylüsü olan yaşlı kadın yurttaş dahi gözyaşlarını tutamadı ve Kılıçdaroğlu’nun ellerine sarıldı.

Vakfın yöneticileri Kılıçdaroğlu’na buğulu evini gezdirdi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Türkiye nüfusu 2035’ten sonradan daha çok yaşlanacak. Yaşlılar daha fazla olacak Türkiye nüfusunda. Hastanelerin, yaşlı bakım evlerinin yapılması lazım. Yaşlılara evde hizmet hizmeti verilmesi lazım. Buğulanmış insana çevrik sosyal hizmetlerin artması geçişsiz. Tabiatıyla bu asıl mekanlar büyük. Bu nev mekanlarda yerey ve tabiatla bile buluşabiliyor. Dört zar ortada değil tabiatla birlikte buluşma imkanı var. Horozdu, tavuktu, kediydi, köpekti, özge canlılara bile böyle mekanda görmesi onun üzere da iri tıpkısı avantaj.”

Vakıf yöneticilerinden birisi, vakıflarının 2010’bile kurulduğunu ancak İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat izin vermediği üzere kullanılmamış bir kazanç kurarak, bu yaşlı evini açmayı başardıklarını anlattı.

Share: