Yüksekova’nın Cilo Dağları beyaza bürünürken, süssüz ise güz güzelliği yaşıyor

Yüksekova’nın Cilo Dağları beyaza bürünürken, düzlem ise bağ bozumu güzelliği yaşıyor

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin etrafını kuşatan Cilo dağlarının erdemli kesimleri beyaza bürünürken, ilçenin ovasında ise güz güzelliği yaşıyor.

Temas mevsimi ayrı bir güzelliği ile hasep veren Yüksekova ilçesi, sonbahar ayların son günlerinde dahi damga cümbüşüne bürülü durumda. Yüksekova’nın etrafını muhasır 4 bin 135 rakımlı Cilo dağlarının efdal kesimleri yağan karla beyaza bürünürken, hızlı hızlı eteklerinde mevcut ovası ve mümasil köyleri güz havasıyla iki mevsimi bire bir arada yaşıyor. İki mevsimin ayrı güzelliklerini tıpkı arada gören vatandaşlar o anları ölmezleştirmek üzere fotoğrafladılar.

İki mevsimin güzellikleri yerinde gidermek amacıyla ovaya gittiklerini belirten Ahmet Güldal, “Esasen bire bir sonbaharın sonlarını yaşıyoruz. Zaman arkadaşlarla bu arada iki mevsimin yaşadığı bölgedeyiz. 4 bin 135 rakımlı Cilo dağları karlarla beyaza bürünürken onun eteklerinde mevcut ovada rengarenk sonbahar güzellikleri yaşanıyor. Bizde bu güzellikleri yerinde görüp fotoğrafladık. Herkese tavsiye ederiz gelip görsünler. Herhangi Bir antlaşma bu güzellik bire bir anda görülmez. Adeta güzelliği ile insanı sarhoş ediyor” dedi.

Sonbahar ile şita mevsimini aynı anda yaşadıklarını ifade fail Melik Zanyar Aykut, “Bugün arkadaşlarla mevsimlerin kuma olan bölgeye geldik. Şuan zorlu benzeri gösteriş var. Aynı yanımız kış, tıpkısı yanımızda güz. Yüksekova’nın 4 bin 135 rakımlı Cilo dağları beyaza bürünürken, derhâl birlikte kâin ovası güz rengiyle ışık saçıyor. Bizde bu güzellikleri etkili aktif durumunda görüp fotoğrafladık. Bu iki mevsimi tıpkısı arada daim olmak ayrı bir coşku ayrı bire bir güzellik diyebilirim. Buda bu coğrafya evet ilgili bire bir güzellik” ifadelerini kullandı.

Share: