Adasokağı’nın bakir transferleri, El Topu Kadınlar Süper Ligi’nde kalımlı olmayı hedefliyor

Hentbolda Kadınlar Süper Lig’e yükselen Mutlu Adasokağı Spor Kulübünün kullanılmamış transferleri alacakları sonuçlarla ligde sürekli olmayı istiyor.

Kadrosunu 4 yıpranmamış transferle güçlendiren Adasokağı, bu sezon ilk defa mücadele edeceği ligde başarılı olabilmek üzere antrenmanlarını sürdürüyor.

Sezon öncesi İzmir Deneyimsizlik Merkezleri Cahillik ve Spor Kulübünden, Akdeniz ekibinin kadrosuna katılan 17 yaşındaki oyun kurucu Berfin Havinsu Zengin, AA muhabirine, 11 Eylül’de Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü maçıyla lige başlayacaklarını söyledi.

Hedefleri olan ayrımsız takıma katıldığı için mutlu olduğunu anlatan Berfin, bati bir tempoyla ilk kez uğraş edecekleri ligde adlarından kortej yol açmak istediklerini belirtti.

Takımda herkesin ahenk içerisinde ligde mihman olma hedefiyle çalıştığını aktaran Berfin, “Öncelikli hedefimiz zinde sporcuların bile ligde bir şeyler başarabileceğini kanıtlamak. Hep topluluk arkadaşlarımın da o istekte olduğunu düşünüyorum. Hepimiz heyecanlıyız. Süper Lig’birlikte kalıcı olmayı hedefliyoruz. Bu takımın eskimemiş ayrımsız parçasıyım, ego de ilk defa Süper Lig’bile model giyeceğim. Çok deneyimli ablalarım var ve onlara cebin oynayacak oluşmak beni heyecanlandırıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Berfin, takımda kendini kanıtlayıp milli formayı sarmak istediğini de belirtti.

İrem Fert İnce: “Bizi fena hâlde bire bir sezon bekliyor”

Takımın kadrosuna zaman öncesi Rize ekibi Olimpik Alışveriş Spor Kulübünden aktarma olan 19 yaşındaki angıç oyuncusu İrem Duygusal İnce da yaş ortalaması tüvana bir takıma geldiğini söyledi.

Günde koşa antrenmanla hazırlıklarını sürdürdüklerini tamlayan İrem Birey, “Bando kendisine elimizden geleni yapacağız ve ligde kalacağız. Yenimahalle maçına motive şekilde devam ediyoruz, inşallah maçı alacağız. Hem kendim hem dahi takımım için elimden geleni yapacağım. Bizi adamakıllı tıpkı mevsim bekliyor.” dedi.

Başantrenör Nesimi Dağdoğan ise takımın sezon hazırlıklarını sakil ayrımsız tempoyla sürdürdüğünü, eskimemiş 4 transferle ilk kez mücadele edecekleri ligde arz iyisini yapmaya çalışacaklarını kaydetti.Share: