Aksaray’da bekçilerin sakil kovalamacası film sahnelerini aratmadı

Aksaray’da bekçilerin kaknem kovalamacası film sahnelerini aratmadı

Silah ve uyuşturucuyla yakalanan koca, “Adam beni vursun mu?” deyip kendini savundu

AKSARAY – Aksaray’üstelik uygulamada durdurulan araçtan inerek kaçan sürücü ile bekçiler ortada yaşanan kovalamaca film sahnelerini aratmadı. Kaka aynı müddet sonra yakalanarak gözaltına alınırken, yanı sıra bulunan ve silahla yakalanan arkadaşı, “Eş beni vursun mu?” diye kendini savunarak, “Ben vurulduktan sonradan geliyorsunuz” deyip polisleri suçladı.

Fenomen, Öz Mahallesi 652. sokakta yaşandı. Edinilen bilgiye göre, kentin varlık ve hamaset ortamının sağlanması amacıyla İl Emniyet Müdürlüğüne vabeste Düzenlilik Şubesi ekipleri ile mahalle ve çarşı bekçileri vasıtasıyla gerçekleştirilen uygulamada durumundan şüphelenilen 68 EE 629 plakalı Tofaş işaret otomobile “dur” ihtarında bulundu. Aplikasyon noktasına benzeyen güdücü araçtan inerek sâri kendisine kaçmaya başladı. Beraberinde yolcu adına bulunan insan kaçamadan polis güçleri ve bekçiler eliyle yakalanırken, farklı bekçiler kaçan sürücünün peşine düştü. Sürücünün kaçtığı istikamete akıllıca binaların bostan duvarlarından atlayarak şahsın peşine sakıt bekçiler gücük sürede bölgeyi abluka altına aldı. Adeta film sahnelerini aratmayan gelişmemiş sürekli kovalamacada güdücü bekçiler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Ruhsatsız tabanca ile yakalandı, “Ben vurulduktan sonra geliyorsunuz” deyip polisleri suçladı

Araç başına getirilen sürücü Taner K. ve Cemil G. bekçiler yoluyla kelepçelenerek tembel ayla getirildi. Bu tam araçta Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde kontrol fail bekçi ve polisler Cemil G.’ye ilişik ahali çantasında ayrımsız adet ruhsatsız tabanca, 30 gram metamfetamin ve bir miktar yaman maddesi ele geçirdi. Sürücü ve arkadaşı hakkında yapılan Umumi Vukuf Taraması sorgulamasında çoban Taner K.’nın “Cerh” suçundan arandığı ve bu yüzden kaçtığı belirleme edildi. Polis ekiplerinin “Illet silah taşıyorsun?” sorusuna bağırarak, “Kayırıcı beni vursun mu?” diye niteleyerek cevap veren Cemil G. polis güçleri ekiplerine sinirlenerek, “Ben vurulduktan sonradan geliyorsunuz. Ego vurulduktan 3 saat bilahare geliyorsunuz” diyerek polis güçleri ekiplerini suçladı. Öte yandan olay hesabına mevrut şüphelilerin Samet isimli arkadaşı polis memurlarına arkadaşlarını serbest bırakması amacıyla etraflı süre kurgu döktü. Arkadaşına birlikte sinirlenen Cemil G., “Çekil git şuradan. Ağzını kırarım bak dişlerini dökerim” diye niteleyerek bağırdı. Sürücü ve arkadaşı gözaltına alınarak sorgulanmak üzere İl Güvenlik Müdürlüğüne götürüldü.

Olayla ilgili anket başlatıldı.

Share: