Aksaray’da Çevik Bilek ekiplerinden yaşayış denetimi

Aksaray’da Çevik Kuvvet ekiplerinden dirlik denetimi

AKSARAY – Aksaray’da İl Itimat Müdürlüğüne bağlı Çevik Kuvvet Şubesi ekiplerinin erinç ve yiğitlik ortamının sağlanması amacıyla site meydanında aralıksız denetleme yapıyor.

Aksaray’da huzur ve yiğitlik ortamının sağlanması üzere İl Emniyet Müdürlüğüne vabeste Acara Kuvvet Şubesi ekipleri vasıtasıyla 15 Temmuz Milli İrade Meydanında huzur ve hamaset denetimleri gece gündüz devam ediyor. Sabahın er saatlerinde başlayan denetimlerde Enerjik Kuvvet ekipleri dalavereli şahısları yegâne biricik durdurarak POLCEP sistemi üzerinden Umumi Vukuf Taraması yapıyor. Ekipler sorgulamanın yanında vatandaşlara kentte huzur ve güven içerisinde yaşamaları için uyarılarda bulunuyor. Denetimlerde vatandaşlara bire bir durumla karşılaştıklarında polis güçleri ve manşet kuvvetleri ile iletişime geçmeleri hususunda bilgiler verilirken, sorgusu yapılan vatandaşlar POLCEP sistemi üzerinden Cumhuriyet Başsavcılığına bildiriliyor. Sabahın erken saatlerinde başlayarak herhangi bir 2 saatte değişen gruplar halinde denetimler akşam saatlerine büyüklüğünde sürdürülüyor. İl Inanma Müdürlüğü resmi içtimai iletişim araçları hesaplarından ise, “Kentimizde hayat ve cesaret ortamının sağlanması amacıyla suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” diye uygulama ve denetimlerin hatırlatması yapılıyor.

Vatandaş dirlik ve yiğitlik uygulamalarından memnun

Enerjik Bilek ekipleri yoluyla yapılan uygulamada GBT sorgulaması yapılan Furkan Takatli kendisini güvende hissettiğini belirterek, “Deminden şöyle tıpkısı madde var sabahleyin ercecik kalkıp bizim amacıyla hakeza güvenliğimiz için çalışıyorlar. Sabahlarını sıra edip gündüzlerini akşam ederek çalışıyorlar. Yani Aksaray’ımız çokça evire çevire gelişmekte olan benzeri kent adına, çeviklerimiz bilcümle huzurumuz için çalışıyorlar. Enerjik Bukağılık ekiplerimiz olsun Ondan sonra başka polis memurlarımız askerlerimiz olsun bunlar hep bizim için çalışıyorlar. gece gündüz demeden bizim refahımız için güvenliğimiz amacıyla değme antlaşma çalışmaktalar. Cenabıhak razı olsun onlardan Cenabıhak Vatanımıza milletimize tefessüh vermesin” dedi.

Hacı Ömer Arslan ise, “Zaten hayat ile geziyorsak abat dem alabiliyorsak bu polisimizin askerimizin Enerjik kuvvetimizin sayesindedir. Cenabıhak onları başımızdan noksan etmesin. mütemadi burada uygulama yaparak bizim huzurumuz güvenimiz sıhhatimiz üzere çabalıyorlar. sakır sakır bidar ailesinden ödün verip bizim amacıyla güvenliğimizi sağlayan Çevik Kuvvet ekiplerine herhangi bir zaman teşekkür ediyoruz. Onlara minnetimizi sunuyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: