BAŞAKŞEHİR ÇAM VE SAKURA ŞEHİR HASTANESİ’NDE YARALI MADENCİLERİN AİLELERİNİN BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

BARTIN’daki beyaz zehir kazasında yaralanan 6 işçinin yakınlarının Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ndeki bekleyişleri sürüyor.

Bartın’daki beyaz zehir kazasında yaralanan madencilerden 6’sının tedavisi Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nde sürüyor. Yanık madencilerin ailelerinin birlikte bekleyişi bitmeme ediyor. Geceyi hastanede geçiren yaralıların yakınlarına, Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı ve Esenlik Bakanlığı’ndan görevliler zevcelik ediyor.

“YÜZDE 75-80 ARASINDA VÜCUDUNDA YANIK VAR”

Erol Bulduk’un babası Sami Bulduk, “Bu sabah daha vukuf almadık. Geçkin akşam ezanı aldığımız bilgiye göre yüzdelik 75-80 arası vücudunda yanık var. Solunum cihazına tutkun. Tek dileğimiz iyi olması. 2009’dan beri eroin ocağında çalışıyor. Akşam madende patlama var diye niteleyerek telefon gelince dakikasında toparlanıp gittik. Oğlumun adı Erol Bulduk, teneffüs cihazına tutkun olarak yaşıyor. İki parça çocuğu var” dedi. Bulduk’un eşi Nurten Bulduk ise, “Haberi televizyondan, genel ağ sitelerinden aldım. Herkesten dua istiyoruz, bir tane istediğimiz dua. Dün eşimi gördüm, kan aldığını gördüm. Durumu ciddi amma iyileşecek inşallah. Bu üzücü anlatılmaz, çokça şiddetli bir ebat, Rabbim onu bize bağışlasın. Bugün hocalarımızın bilgi vermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“İLK İŞE GİRDİĞİNDE RASTGELE ÇAĞ KORKMUŞTUM”

Erol Bulduk’un oğlu Alp Ağa Bulduk, “İnternetten öğrendim. Evdeydim o saatte. Bartın Şevket Hastanesi’ne gidip sabaha kadar bekledik. Sabahleyin Ankara Güvenlik Genel Müdürlüğü’nden arayıp İstanbul’a atıf edildi dediler. Sonra sabahleyin Valimiz bizi hususi araçla buraya gönderdi. Incitici aynı ebat, dua istiyoruz” dedi. Erol Bulduk’un annesi Süslü Bulduk ise “2009’da madende çalışmaya başladı. Hafta sonları yanımıza gelirdi. Ben ilk işe girdiğinde her ahit korkmuştum, ocak diyerek istemiyordum. İşsiz kalınca çalışmaya başladı. Cuma Namazı akşamı 4’te vardiyasına girdi. İki saat geçmeden patlama olduğunu duyduk. İsmini kavisli yazdıkları amacıyla ne hastanede hangi üstelik ölenlerin içre bulabildik. Çok endişelendik” dedi.

“BABASI BIRLIKTE MADENCİYDİ”

Gaileli Remzi Taşkömür’ün eniştesi Ihtiyaç Öncü “2009’dan beri orada çalışıyordu. Annesi üstelik eşim dahi yakarış ederdi rastgele sabahleyin peşi sıra, orası içtima 300-400 metre altı, seçkin ahit ölümle koku alma organı buruna çalışıyorsunuz. Durumu ciddiyetini koruyor, yanıkları var” dedi. Remzi Taşkömür’ün kayınvalidesi Fatma Öztemur “Damadım oluyor, 3 da çocuğu var. Babası da madenciydi. Remzi’nin henüz öncede madende çalışırken sırtına taş düşmüştü, tekrar hastanede kalmıştı” diyerek konuştu.

Share: