Başkan Yılmaz’dan Bahçeli’ye Malazgirt Zaferinin yıl dönümünde anlamla bergüzar

Mersin’in dalan kaymakamlık Toroslar Belediye Reisi Atsız Afşın Yılmayan, Malazgirt Zaferinin 951’nci sene dönümünde, MHP Genel Başkanı Cesamet Bahçeli’ye Toroslar Beceri ve Mesleksel Eğitim Bilimi Kurslarında hazırlanan umum yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu semirtilmiş boya resim dürü etti.

Yılmayan, şehremaneti meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte Bitlis’in Yabani Armut ilçesinde düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 951. yılı kutlamalarına katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli’nin teşrifleriyle düzenlenen ve çap erkanının de katıldığı izlence coşkuyla gerçekleşti. Yabani Armut’ta yerini alan Toroslar Belediyesinin yerel çadırı ise katılımcıların bağ odağı oldu. Çadırı görüşme eden misafirlere Mersin Ağacı’e katışıksız cezerye ikram edildi.

Bahçeli, Başkan Yılmaz’a teşekkürname etti

Anadolu’nun kapılarını Türklere açan zaferin sene dönümünde MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli ile bire bir araya mevrut Başkan Yılmaz, Genel Başkan Bahçeli’ye Toroslar Beceri ve Mesleki Terbiye Kurslarında (TORTEK) özenle hazırlanan halk yapımı ‘miğfer’ ve resminin bulunduğu besili boya levha ödül etti. Bahçeli ise ikram edilen hediyeden yağlık memnuniyetini ifade ederek Başbuğ Yılmayan’a teşekkürname etti. Bahçeli’ye çalışmalarıyla ilgili bilgiler de veren Komutan Yılmaz, “Umumi Başkanımızın dediği kabilinden irademiz Odalık Alparslan’ın iradesi, ilhamımız Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün istiklal davasıdır” dedi.

“Genel Başkanımız, Türkmen Beyimiz Büyüklük Bahçeli ile Malazgirt Zaferimizin 951. yıl dönümünde bire bir araya gelmenin onurunu yaşadım” diyen Yılmaz, “Türk milleti için ağustos ayı, alplık ve galebe ayıdır. 1071 Malazgirt Zaferi, arz baskı şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, baştan ayağa kalkışının sembolü olmuştur. Geçmişimizden aldığımız güçle Malazgirt ruhu gelişigüzel ant nöbet göstericimiz olacaktır. Anadolu’yu ebediyen yurt kılan Odalık Alparslan ve yetişkin ecdadımızı, Balaban Taarruzun 100’üncü yıl dönümünde Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

MHP Mersin Mebus Olcay Yordam, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, uray meclis üyeleri ve mahalle muhtarları ile gelişigüzel Bitlis’in Tatvan ve Hizan ilçelerinde gerçekleştirdiği ziyaretlerinden ardından Başbuğ Yılmaz, geçmişi bin yıl öncesine dayanan, dünyanın yer şişman Türk-İslam mezarlığı Selçuki Mezarlığına bile ziyarette bulundu.

Daha bilahare MHP ve DÜRÜST Fırka Hasköy kaza kuruluş başkanları ve yöneticileriyle tıpkısı araya gelen Başbuğ Yılmaz, Hasköy’e saf közde demlenmiş çaylarından içerek, gönüldaşlarıyla dostane etti. Başbuğ Yılmaz, Kazakistanlı müzik topluluğu Turan Ethno Halk Band’ın Ahlat Meydanında planlı konserinde dahi sanatçılarla aynı araya gelerek, programa sundukları katkılarından etraf teşekkürname etti. – MERSİN

Share: