CANiK’in 30 mm topu MEYDAN EXPO’da otoritelerden tüm kademe aldı

Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde canlılık gösteren dünyanın önde gelen belli belirsiz silah üreticilerinden CANiK, Defans, Havacılık ve Gök Uran Fuarı YER EXPO’de ilk kez görücüye sâdır ve ülkeye balaban ayar katması muhtemel ılımlı kalibre 30×113 mm topu VENOM LR 30 balaban rabıta görürken, otoritelerden üstelik umum merhale aldı.

CANiK’ten yapılan açıklamaya bakarak, Türkiye’nin Milli Uygulayım Bilimi Hamlesi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren CANiK, defans, havacılık ve gök alanlarındaki genişlik önemli fuarlardan biri olan DÜZ EXPO’bile yer bakir işaret ve aksesuarlarını katılımcılarla buluşturdu.

Fuarda Türkiye’nin kalifiye edilmiş yegâne ve yer iri kalibre Bunaltıcı Makineli Tüfek Tüfeği olan 12.7x 99 mm CANiK M2 QCB’nin daha aceleci versiyonu olan CANiK M2F tanıtıldı. Bunun birlikte bahir, albeni ve kara platformları amacıyla nazik öneme eş olan ölçülü kalibre bütünüyle üretiminin geçmiş örneği olan VENOM LR 30 üstelik MEYDAN EXPO’de görücüye çıktı.

YER EXPO 2022’de CANiK, en kullanılmamış tabanca, çetin makineli ve top modellerini, CANiK’in iştiraklerinden olan UNIROBOTICS firmasının zırh kulelerini, evrensel silah aksesuarı markası olan MECANIK ürünlerini ve eğitim bilimi faaliyetlerini yürüttüğü CANiK Academy’i katılımcılara tanıttı.

Amerika Müttehit Devletleri Ameliye Atıcılık Birliği (USPSA) marifetiyle planlı ve yalancılık sektörünün yer nazik ve prestijli turnuvasının şampiyonu CANiK Takım Kaptanı Nils Jonasson’un kazandığı kupada kullandığı ABD’birlikte Yılın Tabancası Ödülü’ne topluluk CANiK SFx RIVAL de fuarda ziyaretçilerle buluştu. CANiK Academy’nin değme eğitmen kadrosunun liderlik ettiği Airsoft atış deneyimi birlikte stantta büyük sargı gördü.

“Aynı gururu VENOM LR 30 adını verdiğimiz 30×113 mm topumuzla de bitmeme ettirmeyi hedefliyoruz”

Açıklamada görüşlerine saha verilen SYS Genel Müdürü Yengi Aral, Türkiye’nin defans sanayisi alanında serencam dönemdeki yükselişini KAYRAN EXPO ile aynı öğün elan dünyaya göstermiş olduklarını belirterek, “Standımızda gerek daraç içinden gerekse mahdut dışından mukavim çokça mefret ismi ağırladık. Fuar boyunca eskimemiş gelişim birlikleri üzere mütehammil çok dolay mülakat gerçekleştirdik. Yerli ve milli uçaksavarımız CANiK M2 QCB ve henüz çabuk versiyonu CANiK M2F’e gösterilen şişman ilgiden muhit gururluyuz. Demin benzeri gururu VENOM LR 30 adını verdiğimiz 30×113 mm topumuzla üstelik devam ettirmeyi hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: