Çankırı’da mart ayından bu yana Kovid-19’dan 37 can yaşamını yitirdi

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentte mart ayından bu yana yeni nev koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla 37 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ayaz, kentteki bire bir otelde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, aşının devrede olmasıyla Kovid-19 hastalığının bağan seviyelerde kaldığını söyledi.

Kentte çetin bakımda Kovid-19 hastası bulunmadığına bel eden Ayaz, “3 hastamız var serviste tedavisine devam edilen. Bu hastalarımızdan birisinin üstelik maalesef aşısı yok. Kovid-19 zımnında mart ayından bugüne büyüklüğünde 37 güç hayatını kaybetti.” dedi.

Hala aşılama yaptırmayanların bulunduğuna dikkati çeken Ayaz, “Bu konuda aynı uyarı elan yapıyoruz. Hele 65 gözyaşı gövde süreğen rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sonuç aşılarının üzerinden 6 ay geçmişse gerçeklenmiş yeniden telkih olmalarını istiyoruz. Şu anda hayatımızda yok gibi davranıyoruz. Bulunmayan olacağını beklenti ediyoruz inşallah.” ifadelerini kullandı.

Ayaz, İl Özel İdaresi, itimat, cingöz, milli eğitim ve sağlık alanında yapılan çalışmalarla ilgilendiren dahi bilgi verdi.

Share: