Çukurca Belediyesinden ilçeye dernek salonu

Hakkari’nin Çukurca Belediyesi marifetiyle yapılacak dernek salonu üzere anne atma töreni düzenlendi.

Açılışta mütekellim Kaymakamı Hasan Kurt, yapılan hizmetlerle vatandaşların hayatının kolaylaştırıldığını belirterek, “İlçemiz, evveli yaşanan olumsuzlukları geride bırakarak gün geçtikçe elan refah ve erinçli tıpkısı ortama kavuşuyor. Bu ortamı sağlayıcı ilkin güvenlik güçlerimiz kalkmak amacıyla emeği sabık herkese teşekkür ederim” dedi.

Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar ise göreve başladıklarında planlanan projeler çerçevesinde ilçenin anne ve acil ihtiyaçlarını bir bir gerçekleştirmenin mutluluğunu vatandaşlarla alay malay yaşadıklarını belirtti. Başkan Dündar, “Belediyeye ilişik yer namevcut denecek kadar beş altı olduğu için kamulaştırmaya gidilerek öncelikle yer tahsisini yaptık. Taziyet evi projesini tamamlayarak ilçenin talepleri doğrultusunda 2 bini sınırlanmış tutmak için 9 bin metrekarelik alanda düğün salonunun temelini alaşağı etmek şans oldu. Şehremaneti bakım yeri olduğu için vatandaşımızın seçme kalem sorun ve taleplerini yerinde inceleyerek, çözüm bulmaya çalışıyoruz. Hizmetlerde Çukurca Belediyesine ulama sunan bilcümle kurumlara ve Çukurca halkı adına teşekkür ediyorum. Bu projenin ilçemize balkı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından dernek salonunun temeli katılımcılar eliyle atıldı. Törene Kaymakam Hasan Kurt, Çukurca Belediye Reisi Ensar Dündar, İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu, Durankaya Belediye Başkanı İsmail Demirci, Şemdinli Belediye Reisi Tahir Gizli, Esendere Şehremini Dırbaz Büyüksu, çalım amirleri ve çokça sayıda vatandaş katıldı. – HAKKARİ

Share: