Diyarbakır bilgelik! Sur Kaymakamı Solak’tan esnaf ziyareti

Diyarbakır’ın Uğur ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla tıpkı araya gelen Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Asım Solak, Sur ilçesinin gelişimi ve insanların mutluluğu adına çalıştıklarını söyledi.

Sur Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili Asım Solak, ilçede kâin esnaf ve vatandaşları müzakere ederek sorun ve beklentilerini dinleyip çeşitli konularda düşünüm alışverişinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlar yoluyla gönülden karşılanan Solak, kaza ve şehremaneti makamının kapısının bölüt ve esnafa değme ahit yıldızlı olduğunu dile getirerek, “Vatandaşlarımızla rastgele platformda aynı araya gelmeye himmet edecek, esnafımızın gelişigüzel ant beraberinde olacağız” dedi.

Esnaf ve vatandaşların düşün önerileri ile Uğur ilçesini dolgunca tıpkısı arkaç getireceklerini anlatan Solak, “Özellikle Cumhurbaşkanımız almak amacıyla bakanlarımız ve valimizin Talih ilçemize büyük destekleri bulunmaktadır. Bu desteklerin beraberinde sizlerin kâm ve önerilerini dinleyerek varsa sorunlara eş çözüm hatırlamak bizlerin bildirme lahut görevlerinin başında gelmektedir. Talih ilçemizde tarihimize, medeniyetimize ait çokça heybetli eserlerimiz bulunmaktadır. Vatandaşlarımızla alay malay bu güzelliklerimizi ortaya çıkararak gelecek nesillere bırakır ayla getirmekteyiz. İlçemizde bitmeme eden ve Diyarbakır’ın kültürel mirasını taçlandırmak üzere Hars ve Turizm Bakanlığımızca hayata geçirilen Uğur Ekin Yolu Festivalimizde Uğur ilçemiz ve ilimiz Diyarbakır’a kalımlı ayar kazandırmaktadır. Devletimizin hep imkanları ve halkımızın desteği ile Uğur ilçemizde çok elan güzel şeyler yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Yapılan ziyaretten çevre Solak’a teşekkürlerini dile getiren esnaf, Talih ilçesinin hars festivali ile büyük bir faaliyet yaşadığını belirterek, “Tanrı sizlerden razı olsun hem ilçemizi tanıtıyorsunuz. Hem da ilçede kâin esnafımıza destek oluyorsunuz. Bu kabil etkinlikleri düzenleyerek Uğur ilçemizi yekpare dünyaya tanıtıyorsunuz” ifadelerini kullandı. – DİYARBAKIR

Share: