Diyarbakır bilgi | 15 Temmuz Federasyonu’ndan Diyarbakır annelerine destek ziyareti

15 Orak Ayı Federasyonu’ndan Diyarbakır annelerine destek ziyareti

DİYARBAKIR – Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını argüman eden ailelerin HDP toprak binası önündeki çocuk nöbeti sürerken, ailelere destek ziyaretleri bitmeme ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı Diyarbakır annelerinin 3 Ilkgüz 2019’üstelik başlattığı yurt eylemi bin 134’üncü gününde bitmeme ediyor. 15 Orak Ayı Federasyonu Genel Başkanı Emrah Şahin ve federasyon üyeleri Diyarbakır’a gelerek, enik nöbeti markajcı aileleri müzakere etti. Burada ailelere çiçek dağıtan Atmaca, ailelerle alay malay HDP ve terör örgütü PKK aleyhine sav söz attı. Federasyon Başkanı Emre Delice, yaptığı basın açıklamasında Diyarbakır annelerine 3 Ilkgüz 2019 yılında başlatmış olduğu enik nöbetini deminden üstelik kararlılıkla sürdürdükleri amacıyla teşekkür etti.

Oturma eylemindeki ailelerin anılarının ayrımlı acılarının ise ayrımsız olduğunu söyleyen Şahin, “Burada gördüğümüz gibi anıları değişik amma acıları benzeri olan annelerimizi bizler birer Sivil Sosyete Kuruluşu adına duyduk, geldik ve gördük. Seslerine kulak verdik. Diğer hep annelerimizi dahi buraya çağırma ediyoruz. Teröre alın metin ayakta durulmasını kâm ediyoruz. Tıpkı zamanda 15 Orak Ayı Federasyonu olarak annelerimizin bütün maddi ve manevi desteğini sağlamakta kararlı ve yanlarında olmakta gururluyuz” dedi.

Diyarbakır annelerinin seslerine kulak verilmesi üzere çağrıda bulunan Delicesine, “Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Lazıyla, Zazasıyla ve Alevisiyle bizler gelişigüzel ant bir arada bulunmayı başarabilmişiz. Şuanda birlikte bir istikrarla aynı arada bulunmaktayız. Hep milletimize seslemek istiyorum. Annelerimizin sesine kulak verelim. Onları işitelim ve ağızsız çığlıklarını duyalım. FETÖ, PKK, PYD adının hangi olduğu ayırt etmeksizin ülkemize işlenmiş olan hep terör saldırılarını lanetliyoruz” ifadelerini kullandı.

Share: