DSP Genel Başkanı Evliya, Bursa’da gündemi değerlendirdi

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, “Bugün yıldırı örgütüyle yapılan mücadelede Türk Silahlı Kuvvetlerinin kimyevi zırh kullandığını savlamak sunma başta adında ‘Türk’ olan tıpkısı kuruma ve kendilerini doktor yerine tanımlayan ayrımsız sivil topluluk kuruluşunun temsilcisine yakışmaz.” dedi.

Bursa’nın Karacabey ilçesinde ziyaretlerde mevcut Duayen, düzenlediği matbuat toplantısında, DSP’nin 37 yıllık geçmişiyle ülkenin esaslı bire bir partisi olduğunu ve siyasette gelişigüzel ahit olması gerektiğini söyledi.

Ülkenin gerçek sorununun ekonomi olduğunu tamlayan Aksakal, ” Türkiye’de tıpkı iktidar değişikliğine müstacel ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı giderecek olan biricik fırka ise Demokratik Sol Partidir.” ifadesini kullandı.

Türkiye’yi karış karış gezdiklerini anlatan Duayen, maraba, iştirakçi, zahmetli, vazifeli, sanayici ve üreticilerle görüştüklerini dile getirdi.

“Terör örgütü propagandası fethetmek” suçundan gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Çiy Korur Fincancı’nın sözlerine değinen Duayen, şöyle konuştu:

“Bunun tek şekilde demokrasiyle, eş haklarıyla, akıl özgürlüğüyle açıklama edilebilecek aynı tarafı yoktur. Bugün yıldırı örgütüyle yapılan mücadelede Türk Silahlı Kuvvetlerinin kimyasal cebe kullandığını iddia etmek yeryüzü ilkin adında ‘Türk’ olan aynı kuruma ve kendilerini doktor olarak tanımlayan tıpkısı sivil toplum kuruluşunun temsilcisine yakışmaz. Türk Silahlı Kuvvetleri var olduğu günden bugüne kadar katiyen ve asla böyle benzeri hadiseyle anılmamıştır. Kaldı kim Türkiye 40 yıldır terörle uğraş ediyor. Bu 40 sene boyunca teröristlerin kendileri dahi hakeza bir iddiada bulunmamıştır.”

Duayen’a, ziyaretlerinde DSP Genel Başkan yardımcıları Murat Özbilge ve Ejder Fahri, Bursa İl Başkanı Cahit Ileri Uç Oyuncusu, Karacabey İlçe Başkanı Ahmet Olcay Akıncı ile mülk ve kaymakamlık yöneticileri haremlik etti.

Share: