Dünya şampiyonu milli sportmen Şipal boksa veda etti

Acun Şampiyonu milli sporcu Önder Şipal düzenlenen jübile maçı ve boksa veda gecesi ile enerjik yumruk oyunu hayatını sonlandırdı.

Busenaz Sürmeneli Spor Salonunda planlı gecede Türkiye Yumruk Oyunu Federasyonu Bayburt İl Temsilcisi Ertuğrul Akagündüz tıpkısı selamlama konuşması yaptı. Henüz sonraları kürsüye sâdır Bayburt Şehremini Hükmü Pekmezci, Şipal’in yumruk oyunu sporunda ülkemiz namına yüce başarılara imza atarak Türkiye ve Bayburt’a iri çekicilik yaşattığını anlatım etti.

Kendisi üstelik çarkıt ayrımsız boksör olan Başbuğ Pekmezci Bayburt’ta önce boks kulübünün 1970’li yıllarda kurulduğunu belirterek zat dönemlerindeki tecrübelerinden bahsetti.

Bayburt’un boks üstüne balaban gürlük kaydettiğini belirten Başkan Pekmezci arsıulusal platformda balaban başarılar elde fail sporculardan birçoğunun Bayburtlu olduğunu ve bunun site için bir hava kaynağı olduğunun altını çizdi. Başbuğ Hükmü Pekmezci daha sonra Türk boksuna yaptığı hizmetler anısına Alemdar Şipal’e onurluk sunma etti.

Jübilenin düzenlenmesine katkıda bulunanlara yapılan onurluk takdimi ve gerçekleştirilen müsabakaların arkası sıra tün sona erdi. – BAYBURT

Share: